Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Abszintot milyen mennyiségben...

Abszintot milyen mennyiségben ajánlott fogyasztani?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, az abszint nagyon odaverős ital, kis mennyiségben ajánlom, (0,5-0,8 dl) mert förtelmes berúgás és sziporkázó hányás lehet a vége.
2012. dec. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Az abszint normál mennyisége 2-3 cl, hideg vízzel 1,2–1,8 dl-re hígítva hígítva, attól függően, eredetileg mennyire erős volt (11-12% a cél).


Az „absinthe” fantázianévvel forgalmazott egyéb gagyi szeszes italokat (amiket töményen zúgat le a művelt úri közönség) semmilyen módon és mennyiségben nem ajánlott fogyasztani, mivel általában csak aromás-ételfestékes tisztaszeszek egy minőségi ital áráért. Jövő nyártól meg is tiltják rajtuk az absinthe nevet, de egyébként ezek is hígítva (és lehetőleg cukrozva) a legihatóbbak.

2012. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
Ja és így persze megihatsz ugyanannyi adagot belőle, mint más alkoholból.
2012. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pár hete ittam 0,4cl Absintot ami még "csak" zöld volt, de majd fejre álltam attól az egytől is, és még csak nem is fekete volt, ami a legerősebb. Bár én alapból nem nagyon bírom a piát, de 2 pohárkával több nem ajánlott szerintem :)
2012. dec. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!