Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok

A kérdés

Tudnatok nekem jo turmix recepteket adni?

Nem oldalak cimere vagyok kivancsi,hanem olyan receptekre amiket ti is kiprobaltatok mar es finom!
Koszonom elore is a valaszokat!

2008-06-01 19:20  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Hát a turmix inkább gyümölcsös és szeszmentes, a koktél az szeszesitalalapú is lehet. Koktélt lehet keverni, rázni , van tejes, vizes,tojásos. (flip, fizz stb, ilyen melegben ha a szeszesre gondoltál akkor mindenképp szódást fagyist gyümölcslevest ajánlok: Pl sió lime-citromlé 2dl+ egy feles vagy akár 1dl martini biancoval(keverve)-jeget ajánlott. Vagy egykis jégkása összerázod egy feles portoricoival, vagy bacardival,bele rgy adag vanília vagy puncsfagyi és felönteni colával, ...

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2008-06-01 20:20 Privát üzenet
Szia! Én botmixerrel szoktam turmixot csinálni. Banánt mindig teszek bele meg olyan gyümit ami itthon van. Sztem minden mehet bele. Teszek még bele mézet, és felöntöm tejjel, hogy jó sűrű legyen. Tehetsz bele tejszínt vagy joghurtot is attól nehezebb lesz a turmix.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2008-06-01 20:30 Privát üzenet
Az alaprecept: a gyümöcsöt botmixerrel egy kevés tejjel vagy joghurttal pépesíted, majd felöntöd valamivel, és behűtöd. A gyümölcs legyen ízlésed szerint bármi (nekem bejön a banán-kiwi, a narancslé-banán, a mangó-eper, és egyszerűen fantasztikus a citromos sütőtök, bár a tököt előtte meg kell sütni). Egy nagy pohárba teszel fagyit vagy tört jeget, ráöntöd a trutyit, és kész. Ízesíteted vaníliával, fahéjjal, bármilyen kompótos fűszerrel, kísérletező kedvűek akár egy gondolatnyi borssal.

Kávéturmix: egy banánt mézzel és egy tojás fehérjével pépesítessz, a lehető legerősebb kávéból beleöntessz egy adagot, majd tejszínnel és tejjel habosítod. (Vanília- és csokifagyival, kávélikőrrel szoktam feldobni. A banán helyett keményre veert tejszínhabot is lehet belekeverni.)

Csokiturmix: Tejet, tejszínt, tojást teszek a turmixgépbe, szobahőmérsékletűt, keveset. Csokit olvasztok vagy főzős kakóból sűrű krémet főzök, ezt lassan adagolva hozzáturmixolom.

Répaturmix: A répát megpárolom (nem főzöm, és semmiképp sem sóval), majd zöldség és narancs levével felturmixolom.

A gyümölcsös turmixokat elég sűrűre készítve, vagy vaníliakrémmel sűrítve levesként is tálalhatjuk.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2008-06-01 20:48 Privát üzenet
Itt nagyon sokat találsz:
[link]

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2008-06-02 07:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszi a hasznos otleteket!Mindenkeppen kiprobalm,mindegyiket!
....amugy nem szeszes turmixra /koktelra gtondoltam,ugyanis terhes vagyok...es rengeteg gyumit eszem csak gondoltam ebben a melegben jobb ha tobb folyadekot iszom....es osszekotom a kellemest a hasznossal(a sajat receptjeimet meg mar untam).
:o)

# 5/7Időpont 2008-06-02 16:04 Privát üzenet
isdora48 nevű felhasználó válasza:

[link] ezen az oldalon sokat találsz

# 6/7Időpont 2012-07-26 22:08 Privát üzenet
salyát szerzemény 1)
hozzávalók:
banán
tej
étcsoki
tojás
elkészités:
pépesíted a banánt krumplitörővel,majd felöntöd tejjel.olvasztassz és darabolsz étcsokit,azt is belerakod,berakod a mikroba 1 percre
összemixerezed,hozzáadod a tojásfehérjét a meleg löttyhöz és mixerezed 5-10 vagy 15 percig.
(azért irom mixerrel mert nincs turmixgépünk,de ezzel is meg lehet csinálni)
LEGUTOLSÓ FELADAT:
------KÓSTOLÁS

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2013-04-10 18:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudnatok mondani olcso, de fincsi recepteket?
Tudnatok olyan fagylalt recepteket mondani, amit otthon is konnyeden el lehet kesziteni?
Házibulihoz szeretnék süti recepteket, vagy tippeket, tudnátok ilyet írni?
Tudnátok nekem gyors és finom torta recepteket írni, ja és egyszerűt, évfordulóra van hozzá egy szívformám!? Ja ha túrós lenne az lenne a legjobb, de más ötleteket is várok!
Recepteket szeretnénk meggyes pitére, tudnátok írni?
Tudnatok konnyu es finom torta recepteket irni?

Kérdések a Ételek, italok rovatbólKérdések a Bor, sör, röviditalok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | WebMinute Kft. | | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu