Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Regebben hetente ittam egy...

Regebben hetente ittam egy Hellt, most mar minden nap iszok 3-4 mit csinaljak hogy leszokjak rola?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez ugynolyn mint a kave ivas,igyal helyette valami mast ne vasarold!!

a tanacsom inkabb zöld teat igyal helyette.

2013. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt kiprobalom!:)
2013. jan. 26. 12:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbálj uralkodni magadon. Igyál más italt helyette vagy próbáld csökkenteni az adagot és inkább 3-4-havonta igyál meg 1-2-energiaitalt.
2013. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Csakis úgy lehet leszokni, ha egyik pillanatról a másikra abbahagyod. Napokig fájni fog a fejed, de csak így lehet leszokni... Erő és kitartás kell hozzá.
2013. jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4: te se voltál még függője valaminek, látszik :)


Mint minden leszokásnál, a folyamatosság a kulcs. Ahogy a dohányosok is a bevitt nikotinmennyiséget csökkentik a tapaszok/rágók terápiás sorrendje szerint, ugyanezt kell tenni ezzel. Még a keménydrogfüggőknél is ugyanezt alkalmazzák a metadon adagolásával, szóval ne vicceljünk már a cold turkey módszerrel...


Volt nekem is egy ~2 éves periódus, amikor ilyen szintent ittam, aztán elhatároztam, hogy változtatok. Kiszámoltam, hogy egy héten összesen mennyit ittam (25 körül), és azt a számot próbáltam úgy tartani, hogy elhatároztam, h ezen a héten csak egyszer veszem meg az összeset, és az X számú lesz. Először 25, aztán ha az ment 20, 15, stb. . Csak hetente nézd meg, hogy nem csábulsz-e el és veszel még újakat, mert akkor kezdheted újra a hetet. Ha mondjuk az adott keret elég neked 2-3 héten át folyamatosan, lehet megint csökkenteni picit. Én kényelmesen csináltam, kb. a csúcstól a minimál (havi 2-4) fogyasztásig úgy 4-5 hónap kellett.

2013. jan. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát először is szerintem napi 3-4 energiaital sokkal károsabb mint napi 3-4 sör. Én is voltam energiaital függő, de nem annyira súlyos, naponta 1-et ittam, azt még könnyen sikerült abbahagynom, bár jó 5-6 napig tartott, hogy napi legalább 2-3 órákat fájt a szívem, de aztán sikerült lecsökkenteni az adagot heti 2-re most meg hetente, vagy 2 hetente iszok 1-et, rájöttem, hogy jobban megéri egy fél literes sör, mint egy 0.25-ös energiaital :D A napi 3-4 doboz az tényleg súlyos függőség, úgy csökkentsd, ahogy előttem már írta egy hozzászóló, hogy először megpróbálsz 3-at inni, hetekig, aztán csökkented, vagy a mennyiséget 3-ról 2-re, vagy olyant veszel, amiben kevesebb a koffein, pl.: üveges bombában csak 15mg/100ml a szokásos 32mg/100ml helyett, és így szép lassan le lehet szokni, de nem könnyű, az energiaitalokhoz is legalább olyan könnyű hozzászokni mint a piához/cigihez és a leszokás is hasonlóan nehéz.
2013. jan. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Cigarettáról, és energiaitalról, és még egy dologról is "cold turkey" módszerrel szoktam le. Voltak függőségeim, és ez az egyetlen módszer amivel azokról leszoktam ;)
2013. jan. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én kb heti 10 red bullt vertem be. csak az ízéért ittam már, mert hozzászoktam teljesen. elkezdtem gyógyszert szedni és felkúrta ugy a vérnyomásom a reggeli 2 korty h majdnem rosszul lettem. azóta már egy hónapja nem ittam. az első pár nap hiányzott de nem ittam.
2013. jan. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát ja a Red Bull az még meglehetősen finom is nekem is a kedvencem, nem beszélve arról hogy milyen drága, heti 10 doboz, az heti 3-4 ezer forint, úgyhogy arra különösen szar rászokni :)
2013. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. igazad van, de szerencsére nem zavar az ára, inkább az zavart h volt amikor a meló miatt ami heti 4-5ezer km levezetése volt országon belül néha megittam a napi 5öt is. akkor a szívem is fájt, a vérnyomásom is felnyomta és már nem éreztem a hatását, ha esti kakaó helyett lehúzok egy dobozzal ugyanúgy alszok mintha nem is ittam volna meg :(
2013. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!