Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért hízlal az alkohol?

Miért hízlal az alkohol?

Figyelt kérdés
2008. jún. 5. 10:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
gondolok itt arra, hogy a diéták mellett nem nagyon lehet alkoholt inni, max. bort. De mi hízlaló van mondjuk a vodkában?
2008. jún. 5. 10:15
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
A vodkában igen hízlaló pl. a deciliterenként mért 800 kilokalóriás tápértéke... Három felesben annyi kalória van, mint egy bőséges ebédben! (Az egyes alkoholfajták tápértékét könnyen kikeresheted egy kalóriatáblázatból.) Ezenkívül fogyókúrázóknak azért sem ajánlatos alkoholt inni, mert az alkohol bomlástermékei mérgezik a szervezetet, és nem csak az agyra meg a májra gondolok: tönkreteszi a beleket és az anyagcserét is, jó bélműködés nélkül pedig nincs fogyás. :)
2008. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Mert nagyon magas a szénhidrát tartalma.
2008. jún. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Az alkohol cukorrá alakul át a szervezetben (nem tudom igaz-e de ezt hallottam) és a cukor hízlal. Azért, mert savasítja a szervezet, nem kicsit és a test a zsírsejtekkel veszi körbe a savmolekulákat, hogy ne marják halálba a testedet. Olvass utána az alábbi keresőszavakkal: elsavasodás, lugosítás, új biológia, supeergreens stb stb
2008. jún. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezeken kivul ha jol tudom az alkohol megkoti a vizet igy a merleg mar csak ezert sem fog kevesebbet mutatni.
2008. jún. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudtam, hogy az alkohol bontja a zsírt. Az alkoholisták általában soványak.

De úgy tűnik, rosszul tudtam.

2009. nov. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az alkoholisták azért soványak, mert nem nagyon esznek, illetve, ha esznek, akkor az gyorsan átmegy a szervezetükön (kifossák), így kevesebb tápanyag tud felszívódni.

Minden alkoholos italban cukor van, ami ugye hízlal.

2009. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben nem az alkohol hízlal.


Az alkohol hatalmas étvágyat csinál (nagyobbat mint ami normális) és iváskor így sokkal többet eszik az ember mint szokott józanul. Ettől híznak, akik gyakran isznak.


Amikor egy alkoholista fogyni kezd az már a végső stádium, akkor már egyrész tényleg kevesebbet is eszik, de a májproblémák is fogyást eredményeznek.

2010. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

az alkoholisták NEM vékonyak a kezük lábuk az dea hasuk puffadt és magas a testzsíarányuk is a táplálékukhoz képest mert szinte nem is eszik egy piás .

az akkoholban sok a szénhidrát és a vizet kitolja nem megtartja .mit pisálsz ki részegen szted? mert én ha bekurok 5 percenként go wc

2010. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én is merek sovány alkoholistát.És nincs a végstádiumban.Bár ő sokat sportol is, és csak azért iszik, mert a családja leszarja és ha nem inna, akor meghalna az idegtől.
2010. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!