Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Kedves alkohol fogyasztók!...

Kedves alkohol fogyasztók! Miért kell a másiknak kárt okozni részegen? Miért nem SAJÁT MAGATOKNAK okoztok kárt?

Figyelt kérdés

Egy kocsma van nem messze az utcában. Amúgy csöndes kertvárosi utca. De péntek-szombat főleg amikor jön a jóidő, na az szörnyű.

Jönnek itt az alkohol hatása alatt lévő fiatalok, és nem tudnak viselkedni!

Ordibálnak, röhögnek, rohangálnak, felugrálnak mindenhova, megy az utcán a "ki a f*szm érdekel!" orditozása.


Engem annyira nm izgat, mert felnyomom a zenét a házba, de az igen, mikor kárt tesznek a tulajdonomban.

Nem merek este-éjjel kint állni a kocsival péntek-szombat, mert 1x lerúgták a tükröt, és nevetve futottak el.

Kiültettem cseresznyefát a hát elé, hát a 2. hét péntekén ketté törték, lehúzták a földig.

Repült már be a kertbe sörös-boros üveg, telerakott szeméttel üres cigisdoboz a postaládába gyömöszölve...

Most ez nem bosszú, mert nincs olyan akivel rosszba lennék, de mindig vannak akik erre sétálnak mielőtt haza mennének, és mnég szórakoznak 1 sort.


A kérdés! Ha iszik az ember, és olyat tesz, amire nem büszke, akkor jön a "jajj, részeg voltam, azt sem tudtam mit csinálok..." akkor azt miért tudják, hogy nem a saját udvarukra hajigálják be a sörös üveget, meg nem a saját szomszédjuk kocsijának rúgják le a tükrét, hanem egy vadidegennek? Akivel fényes nappal, józanon, biztos nem futnak össze.

Miért kell részegen randalírozni, és másoknak kárt tenni?



2013. márc. 10. 15:07
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

1. A részeg ember valóban gyakran nem tudja, mit csinál.


2. El lehet dönteni, meddig mész az ivászatban de ehhez már ész kell fel kell nőni hozzá na meg, amit otthonról hozol.

Ez nem megy egyeseknek.

Az ilyenekkel nem tudsz, mit kezdeni sajnos.


Esetleg a kocsma tulajával elbeszélgetsz, hogy taj részegeket már ne itasson tovább de ennek kicsi az esélye mert belőlük él.


Vagy közjegyzőhöz/önkormányzathoz fordulni lehetőleg többen is egyszerre a folyamatos randalírozások, károkozások miatt.


De a rendőrséget is kihívhatod este 10 után ugyanis kuss van!

Én egy baromi türelmes ember vagyok utálok feljelentgetni ráadásul füldugóm is van.


De a nyári szünetben bizony volt, hogy hajnalban buliztak a házban a kölykök, vihorásztak, rohangáltak, ordítoztak, csapkodták az ajtót, üvöltött a zene.

Először szépen szóltam nekik akkor egy időre visszafogták magukat.

Ez kb. öt percig tartott.


Utána már nem kerestem bennük a nem létező értelmet, megértést, és toleranciát.

Én és még sokan mások másnap hajnalban keltünk.

Egy laza mozdulattal felhívtam a rendőrséget.


Pár perc alatt kint voltak. Ez volt az utolsó éjjeli buli a házban.

Hétvégén nem érdekel de munkanapokon ne a bulizós legyen előnyben a melóssal szemben. Arról nem is beszélve, hogy az udvaron lapát számra állt a cigicsikk. Közöltem a sráccal, hogy a következő fordulóban a postaládájában találja meg, amit ledobálnak és nem takarítanak fel.


És nem érdekelt, hogy, mit szóltak hozzá!!

A kocsmárossal is el kéne beszélgetni igaz nem ő a vendégei pesztonkája pláne ha elhagyták a kricsmit de bent még olthatja őket és nem kell tovább itatni a tök részegeket, pláne a fiatalokat.

2013. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki részeg annak fogalma sincs arról,hogy mit csinál.Nem érdekli semmi és nem tudja felmérni a dolgos súlyát azaz nem tudják felmérni,hogy milyen ára van annak,hogyha most ezt és ezt csinálom.
2013. márc. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Én mindig cukcsi vagyok... :)
2013. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!