Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem isznak az emberek...

Miért nem isznak az emberek manapság szódavizet? Mindenki az Ásványvizeket isteníti. Miközben az ásványvizekről minden féle legendákat lehet hallani.

Figyelt kérdés
2013. márc. 14. 21:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én iszok szódavizet is meg csapvizet is! :)
2013. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek jó fogyasztók... Én kevésbé, mint az átlag.

Többnyire vizet (vagy teát, nagyritkán limonádét) iszom, de ma szódavizet is (gyömbérrel, citrommal és mézzel :D), ásványvizet pedig sosem.

Ezzel nem azt mondom, hogy butaság ásványvizet inni, habár sok esetben eléggé annak tűnik. Vannak, akik rosszabb ásványvizet isznak, mint nálunk a csapvíz.

2013. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A kérdésem azért merült fel, mert az áruházakban csak azt látom, hogy egyes emberek, kocsiszám vásárolják az ásványvizet! Vajon miért meggyőződésük ,hogy az nekik olyan jó?Miközben termelik a rengeteg flakont, ami lassan ellepi az emberiséget.
2013. márc. 15. 08:42
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekem alapból nagyon mindegy hogy ásványvizet, vagy szódavizet iszok, de fröccshöz egyértelműen jobb a szódavíz, bármilyen ásványvíznél :D
2013. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#3: No ezt nagyon megértem. Én sem szeretek sok hulladékot termelni, legalább azt kerülöm, amit tudok. A flakonokat ugyan visszaváltanám (amíg ez nem volt, addig szelektívbe dobtam, egy fokkal azért jobb lehet, mint a normál szemétbe dobás), de mégis. Napi több flakon 2 emberre... Nem esne jól, mit mondjak. Cipelni sem a flakonokat, mi nehezen tudnánk megoldani annyi flakon elhozását (nem indítjuk be az autót csak azért, hogy vizet hozzunk... a többi cuccra jó a bicikli vagy ha útba esik motorozáskor, a motor), de nem is akarjuk.

Az emberek voltaképpen jól megvoltak ásványvíz nélkül, az utóbbi jópár évben lett ez ekkora divat.

2013. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Én sem szoktam szódát inni, de most hogy mondod megkívántam. Ha a magam ura leszek biztos szódázni fogok, mert imádom kitölteni is én bírom a szódát :D Most meg azt iszok amit anyám vesz vagyis ásványvizet.
2013. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%
Mert sehol nem lehet kapni kb szódapatront/szifont.
2013. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nekünk eddig nem volt ilyen gondunk, sőt, szódát visszaváltható nagy flakonban is lehet kapni, azt is cipelni kell, de nem személyesen készíteni és többszöri újrafelhasználásra kerül az edény.
2013. márc. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves eddigi hozzászólók! Magyarország területén számos szódás üzem létezik. Nem kell cipelni a szódát ! Számos szódás ma már vállalja a házhoz szállítást. Hiszen a szódások leginkább családi vállalkozásban működnek, ebből élnek. Ha lakóhelyed környékén rákeresel biztosan találsz a környékeden szódást! A töltése is látványos! Vannak akik a mai világban el sem tudják képzelni hogyan kerül a víz is és a széndioxid is a palackokban! Meg lehet nézni. érdekes. Hogy nem lehet szóda patront kapni? azt nem írom alá! Nekem még ilyen gondom nem volt. itt sajnos nem lehet üzletláncokat reklámozni, de hogy tudjátok a pénztárnál kell kérni.
2013. márc. 15. 21:34
 10/16 anonim ***** válasza:
80%
Én nem is tudom mikor láttam utoljára szódásüveget. Lehet kapni még egyáltalán szódát? A boltokban csak ásványvíz van. Mondjuk én nem szoktam inni, mert itthon vízszűrő berendezésünk van, ezt isszuk, ezzel főzünk, a szénsavas dolgokat meg nem szeretjük. Néha veszünk bubis vizet, ha vendégek jönnek, mert tudjuk, hogy van köztük olyan, aki ezt szereti.
2013. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!