Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Energiaitalok - Meggyőződések?...

Energiaitalok - Meggyőződések? Vélemények? Tapasztalatok? Esetleg: kutatások eredményei?

Figyelt kérdés

Üdv minden olvasónak és válaszolónak egyaránt!

Ez a kérdés azóta érdekel jobban, amióta úgymond az energiaitaloknak a fogyasztását elkezdtem. A kávét egyébként is szeretem, és mivel az energiaitalok a koffein miatt is kínálják magukat, így hát nem nehéz rájuk szokni, egy már, kávészerető embernek.

Persze nem beszélünk most függőségről, hanem inkább olyan !ÉRTELMES! hozzászólásokra lennék kíváncsi, amelyek kimondottan kiformálnak az energiaitalról egy képet, amely egy ágban lehet pozitív, másikban pedig negatív.

És ha van olyan személy, aki már kutatásokkal is foglalkozott energiaitalok terén, az leírhatná ide, hogy mi a véleménye: mennyire káros az összetétele miatt? Vagy ha rámondjuk, hogy káros, akkor miért válik azzá?

Mi az igazság? Mert az biztos, hogy ami a csomagoláson fel van tüntetve az közel sem az igazságot mondja el a tartalmáról.

Létezik olyan energiaital, amely esetleg jobb kategóriás összetételből ítélve (elemzésekből leszűrve)?


Várom minden tapasztalatból rejlő vagy evvel a témával már foglalkozott személyek véleményét!


2013. márc. 31. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok olyan nagy szakértő aki rengeteget foglalkozik ezzel a témával, de volt egy időszak(2 év) amikor eléggé sokat fogyasztottam. Aztán abbahagytam, de nehéz volt, mert nagyon könnyű hozzászokni, nem csak azért, mert a koffein függőséget okoz, hanem azért is, mert nagyon finom az ízük. Az alapján ami rá van írva, egyáltalán nem tűnik egészségtelennek, sőt egészséget látszatot ad a sok vitamin miatt. Az viszont biztos, hogy van benne valami ami károsabbá teszi. Én azt mondom, hogy vannak jobb kategóriás energiaitalok, teljesen nem azonos az összetételük, a B vitaminok benne vannak mindegyikbe, de a chipsadó óta sokból kivették a taurint, és argininnel helyettesítik, vagy azzal sem. Az Arginin mondjuk valamivel egészségesebb összetevő mint a taurin, így ez jó lépés volt a Red Bulltól, meg a Monstertől. A Burbe, Hellbe, Bombába azóta nincs taurin, és semmi más sem ami helyettesítené. Ezen kívül némelyik energiaitalba tesznek még extra hozzávalókat pl.: Guaranát, Ginzenget, L-karnitint, 1-2 darabba, pl.: playboy, sexxx, még potencianövelő növényeket is, Schizandrát, meg Damianát. Na most ezeknek semmi hatásuk nem volt rám, mint ahogy a többi plusz összetevőnek sem, a Monster is sok mindent tartalmaz, de azok sem hatnak jobban. Én azt tapaztaltam hogy a Red Bull a leghatásosabb, és utána talán a Hell, ízre meg a Red Bull, és a Monster a legjobbak, a Monster hatása azonban az, hogy még álmosabb leszek tőle. A Red bull tehát íz és hatás szempontjából is nagyon jó ital, de azt kell, hogy mondjam, hogy azért az árát nem éri meg, meg aztán nem biztos hogy mindenkinek annyira bejön, én azért szeretem, mert jó savanykás íze van, de ha valaki a nagyon édes dolgokat szereti, annak valószínűleg jobban ízlene a Burn, meg a Hell, esetleg Monster. A Monsterrel még az a baj, hogy nem igazán találni belőle 0.25-ös kiszerelést, a fél literes meg túl nagy. Az árát legjobban a Hell éri meg, ami finom és hatásos is egyaránt, viszont ha akciósan elkapod 120-130Ft körül is hozzá lehet jutni. Továbbá a Bomba is megéri, amit szintén hasonló áron kaphatsz meg akciósan, illetve a 6 decis palackos kiszerelést, ami ugye visszazárható, azt is megkapod 250-300Ft körül, sőt Metroba ha akciós 200Ft körül, ami nagyon megéri annyiért. Vannak persze ezeknél jóval olcsóbb energiaitalok is, de inkább próbálok jobbakat venni. A Kobra, amiből a 2 liter kerül kb. 200Ft-ba az egy rendkívül undorító ital, az biztos hogy nagyon káros is. Azt mondanám úgy összességébe, hogy ha drágább energiaitalt veszel, az valószínűleg jobb ízű, hatásosabb, és kevésbé káros, mint egy olcsóbb darab, de egészségesnek az sem mondható, és arra is ugyanolyan könnyű, vagy még könnyebb rászokni. Ezeket az italokat nem lehet úgy inni mint a kávét, hogy minden nap beversz 3-at. Írja is általában rajtuk, hogy napi max. 2 dobozt szabad inni, de szerintem az is sok. A Red Bullon írt szöveg az amivel egyetértek, az szerepel rajta, hogy fokozott szellemi és fizikai igénybevétel idejére kifejlesztett ital. És tényleg úgy van, a Red Bull az én favoritom, nagyon drága, de az a legfinomabb, és leghatékonyabb szellemileg, és fizikailag egyaránt, a szöveg meg arra akar rámutatni, hogy akkor igyál csak, ha tényleg szükséged van rá, ne úgy idd, mint egy üdítőt, mert nem az. Ennyi amit le tudtam írni most így hirtelen az energiaitalokról, remélem volt benne hasznos információ számodra.
2013. ápr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a hasznos információkat! Számomra ez is hasznos, mivel tapasztalataidat írtad le. Ezért megfogadtam a mondataid!


Köszönettel: én

2013. ápr. 5. 19:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Namármost két külön dolog a hatóanyag, meg a hordozóanyag. A hatóanyag-kombináció hatásmechanizmusa a következő:

- A nagy mennyiségű cukrot megemészted (mert ugye az is van benne bőven), és a keringésbe kerül

- A koffein felpörgeti a vérkeringést

- A taurin segít, hogy a megemésztett cukrot a szervek és az izmok felvegyék a keringésből

Na most képzeld el :-) Az ilyen hatásra mondják azt a gamerek, hogy Headshot :-D


A koffein alapvetően nem káros, csak ha túlpörgeti a keringést, az a káros. Viszont a hordozóanyagok (ami kb a kóla összetételével egyezik meg), az már nem frankó...

2013. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!