Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az energiaitalok miért egészsé...

Az energiaitalok miért egészségtelenek amikor vitaminok is vannak benne?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert a világ nem fekete-fehér. Egy csomó dolog képes káros és hasznos dolgokat tartalmazni egyszerre.

S ismered a mondást a sz@r megcukrozásáról...

2013. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bumbi02 ***** válasza:
72%

Egyszer valaki írja már le miért egészségtelen... Koffein tartalma miatt? Egy hosszú kávéban több koffein van mint egy energia italban... A napi "maximum" koffein fogyasztásunk felét adja ki egy doboz energiaital (250ml-es...)


A taurin miatt? Az se ördögtől való dolog. Ne együnk túl sok halat se akkor, abban is van taurin...


Hozzátenném, Zacher Gábor toxikológus szerint se kell tiltani, mert csak a túlzott fogyasztásukkal, illetve az alkohollal való fogyasztással van a gond. (+ a shotokkal.)

2013. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
szerintem azért vannak egészségtelennek kikiáltva, mert egy csomóan üdítőnek isszák. márpedig, úgy elég egészségtelen lesz, én azt olvastam, hogy sokkal több koffein van benne, mint egy csésze kávéban.
2013. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bumbi02 ***** válasza:
74%

Egy átlag 30mg/100ml van egy energiaitalban (mármint koffein). Tehát egy 2,5 decis dobozban 75mg....Egy csésze hosszúkávében (2deci) 90-180mg koffein van. Egy adag presszó kávében (0,5 deci) 100mg koffein... És valljuk be.. gyakoribb hogy valaki egy nap három kávéval kezd, mint az, hogy három energiaitallal.


Mostanában valahogy divat lett mindent egészségtelennek kikiáltani, és számolni a fehérjéket, szénhidrátokat, és az alapján élni "egészségesen". Dédim soha életében nem számolta a kalóriákat, de a szénhidrátbevitellel se foglalkozott. Azt evett, amire pénze volt, vagy amit az ura kért. 87 évesen él, és virul.

2013. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Sok ember viszont beteg... Erről írtam egy másik kérdésnél.

Egyébként ha ki kell pécéznem valami káros ételt/italt, az valószínűleg nem az energiaital lesz, de tekintve az emberek viselkedését, az energiaital elég veszélyes tud lenni sokakra. Összetett dolog ez, koffein, cukor, miegymás (a fene se tudja, melyikben mi van és mennyi), könnyű túladagolni és észlények meg is teszik... A vitamintartalom miatt sem célszerű sokat inni belőle állítólag, elvégre a vitamintúladagolás sem szép dolog.


A kávé sem igazán egészséges, főleg, hogy társadalmilag elfogadott és túlhasznált stimulálószer. Nem attól kellene felfrissülni az embernek...


Én azt hiszem, nem tiltanám be egyiket se, mert nem szeretek mindenkit korlátozni, csak mert sokan hülyeséget csinálnak s alkalomszerűen az energiaital lehet a kisebbik rossz. De az sem zavar, ha valaki vállal némi enyhén egészségtelen (de ezt oly nehéz megmondani, mi, hiszen sokszor csak a mértéken múlik) dolgot az életében, mert ahhoz van kedve.


Nem igazán az én területem ez, az első válaszomban nem voltam egyértelmű, én inkább csak kiindultam az egészségtelen feltételezésből, s arra koncentráltam, hogy vitamintartalmú dolog is lehet az. De azért inkább egészségtelennek tartom az energiaitalokat, mint nem. Ha valóban van bennük energia, akkor máris a tápanyagbevitel egy részét egy nem valami értékes, csak vitaminozott stimuláló cuccal intéztük el rendes étel/ital helyett.

Való igaz, ennél sokkal nagyobb hibákat követnek el az emberek a testükkel nap mint nap.

2013. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha beírod a Google-ba, hogy "miért egészségtelen az energiaital" több száz oldalt dob ki és talán még a választ is megtudod. Ha meg nem hiszel ezeknek, akkor kérdezd meg az orvosod és ő majd elmagyarázza.
2013. márc. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha elüt egy béres cseppet szállító teherautó az miért egészségtelen? :)
2013. márc. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*Béres
2013. márc. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nos beírtam a googlebe miért káros. Azt találtam napi 1000 mg c-vitamin 41%-al növeli a vesekő kockázatát. De trükkösen aszkorbinsavnak írták. Gondolom ezt az oldalt találja meg a legtöbb ember is... Olvastam egyszer itt egy remek megfogalmazást a vízről. A lényege az volt, hogy ipari oldószer és nagy mennyiségben vízmérgezést okoz, természetesen latinul írták a vízmérgezést. A lényeg a mértékletesség. Az hogy pár ember literszámra issza és emiatt rosszul lesz az a ő és környezete baja. Sajnálatos dolog, de ez van. Egy átlagos embernek nem okoz gondot, ha hetente iszik pár dobozzal. Nekem éppenséggel igen, de az életmódom miatt. Én tudom magamról és kerülöm is.
2013. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy az üres vízzel nem lehet baj, de az sem igaz, ha nem megfelelő ásványok vannak benne... vagy ha nincs (desztillált víz kivonja az emberből az ásványokat)


Nekem most speciel segítette a munkámat, jobban, mint a kóla, vagy a kávé eddig. A Márka üditőnek van energiaital kiadása is. Nagyon jó.

2015. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!