Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csernobil után mennyi ideig...

Csernobil után mennyi ideig nem volt rendes bor és pálinka?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 21:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Csernobilban még most sincs.
2013. ápr. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Vodka viszont van. És eléggé brutál ütős.
2013. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy mennyi időre tette tönkre a hazai gyümölcstermelést, ezáltal a bort és a pálinkát is?
2013. ápr. 5. 20:41
 4/14 anonim ***** válasza:

Én akkoriban születtem, viszont anyámék azért meséltek róla. A hazai termést állítólag nem nagyon befolyásolta, de mivel akkoriba nem nagyon fordítottak nagy figyelmet erre a dologra így csak annyi volt a kitétel, hogy: "rendesen mosd meg fiam mielőtt megeszed azt a gyümölcsöt, mert tudod rajta van az atom..."

Sajnos mivel ezt az ügyet szinte mindenki, hozzáteszem az állam is ilyen flegmán fogta fel, ezért nagyon sok ember megbetegedett, sok beteg gyermek született, még utána is 1- esetleg 2 évig. És nagy részüknél maradandó is a betegség (mint pl nálam)...

2013. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy milyen maradandó betegséged lett? Illetve mennyi idős voltál a robbanáskor?
2013. ápr. 7. 15:57
 6/14 anonim ***** válasza:

3 hónapos magzat voltam. Betegségek: asthma, alergia(szinte mindenre), ekcéma, trombocitopénia. Ezek mind megvannak a mai napig, és születésem óta. Egyébként a korosztályomból nagyon sokaknak van, vagy volt veleszületett betegsége(van aki szerencsésen kinövi). Sok pajzsmirigyesről tudok, vérzékenyekről, az akkori születésűeknél könnyebben lép fel autoimmun betegség, ugye sajnos manapság már népbetegség az asthma és alergia, de a 90-es években nagy részük "csernobili születésű" volt. Ma már sajnos elveszünk köztük.. :)

Erről sajnos nincs semmilyen statisztika, vagy ha van akkor az szándékosan ferdített, azaz úgy van megcsinálva hogy szebbnek lásd a valóságot( érthető nem?! ). Viszont én nagyon sokat jártam fiatalabb koromba kórházba, és nem vagyok hülye, többnyire korombeli emberekkel voltam körülvéve. Sok olyan volt akivel már utcán köszöntünk is egymásnak, pedig csak a kórházban találkoztunk sűrűbben.. :(

Szomorú dolog ez, de ha ezen lovagol az ember akkor soha nem lesz "élete". Én is sz*rok bele, igazából már megszoktam hogy így kell élnem, engem már nem zavar, akit meg igen hát az...

2013. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2013. ápr. 7. 19:41
 8/14 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit! Úgy is már elég rég került elő ez a dolog! :)
2013. ápr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

A fent felsorolt betegségek közül egyiket sem lehet egyértelműen csernobili hatásra felróni.


Egyedül a pajzsmirigy megbetegedésekről bizonyított, hogy összefügg a balesettel.


A statisztikák meghamisítása meg azért erőteljesen vicc kategória. Éljen a világméretű konteó-mánia.

2013. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
2013. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!