Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti a vodkát, vagy a pálinkát...

Ti a vodkát, vagy a pálinkát szeretitek jobban? Melyik nem "mar" annyira? Pálinkák közül melyiket? :D

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 22:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy ne marjon, akkor a vodkát. Ha valami egészségesebbet akarsz, akkor a pálinkát.
2013. ápr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én a vodkát 16 éves korom óta nem bírom meginni, a pálinkát viszont szeretem. Körte, szilva, alma, cseresznye, meggy, mindegy csak házi legyen és üssön:)
2013. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vodka. Annak nincs utóíze igazából, kísérővel pláne nincs, pálinkának meg még úgy is :D
2013. ápr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Házi barackpálesz remek gyümölcsaromával, boroshordóban tárolva (amiben régebben bor volt)... Ilyet ittam nemrég, eddig a legjobb pálinka, amit valaha...


Megiszom némelyik vodkát is, de az azért nem ugyanaz az élmény. Persze ahogy a vodkák, a pálinkák is nagyon eltérőek.

2013. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 _Random válasza:
Hazi meggy palinka a legjobb :)
2013. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A Pálinka jobban mar, mert általában erősebb, szóval ha az a lényeg, hogy ne marjon annyira, akkor inkább vodkát vegyél, ha viszont szeretnél valami ízt is az alkohol egyen ízén kívül, akkor inkább pálinka.
2013. ápr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja és hogy melyiket, ha az a lényeg, hogy üssön, akkor házi páleszt, lehetőleg szilvát, ha az a lényeg, hogy ne marjon, akkor meg valami gyengébb bolti páleszt, estleg Kosher, vagy ha olcsóbb kell, akkor Vilmos, vagy Fülyülős ágyas pálinka. A mézes is jó, de azt nem igazán nevezném pálinkának. Vodkából meg nekem már a Kalinka tökéletes, de ha a biztosra mész, hogy jó legyen, akkor inkább vegyél Finlandiát, vagy Smirnoffot.
2013. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Rosz vodkák kivánlóan bekeverhetők úgy hogy ne marjanak.


A rosz pálinka viszont az alkoholos mellékízen kívül erős kaparó aromákat tartalmazhat ezért bekeverve mondjuk kólába is ugyan olyan ihatatlan lesz.


Vodkából 3-4 ezer ft pálinkából 5-10 ezer forintnál kezdődnek a magában ihatóak. :) (vagy jó házi pálesz is van adó nélkül -2000 ft al számoljunk ott, de ritka sajnos. :)

2013. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Sticzay Rezső válasza:

A jó kisüsti házi pálinka, ami tiszta gyümölcsből készült (rézedényben kétszer párolt)szobahőmérsékleten és kb 45 fok körüli biztos, hogy jó ízű. A pálinka kismértékben orvosság.

A magasabb alkohol fokú pálinka az mar. A rosszul lepárolt pálinka egészségtelen és rossz ízű.A jó magyar kisüsti pálinkának nincs párja a világon. Még egy fontos dolog: a pálinkát frissen fogyasztani nem szabad, mert még nem jó ízű. A rézedényben lepárolt kisüsti pálinkát legalább 3 hónapig nagyobb üvegedényben,vagy fa hordóban pihentetni kell.

2013. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
A vodka se rossz, de a házi pálinkát jobban szeretem, szerintem egészségesebb is és másnapos se vagyok annyira tőle.
2013. ápr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!