Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan jó az ouzo-t inni?

Hogyan jó az ouzo-t inni?

Figyelt kérdés
Ouzo12-t vettem és azt szeretném tudni hogy hogyan jobb inni, csak jégkockákkal vagy hideg vízzel. Ès ha vízzel akkor egy feleshez mennyi vizet öntsek???

2013. ápr. 11. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Hideg vizzel, és csak egy nagyon kicsit. kb egy kisebb jégkockányit. A hideg víz alatt kb 5°fokosat értek.
2013. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mustafa33 ***** válasza:
40%
Nagyon.
2013. ápr. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mustafa33 ***** válasza:
1-es, nem tévszted a málnaszörpel? ☺
2013. ápr. 12. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Phoney ***** válasza:
100%

Nyugodtan felhígíthatod amennyire akarod, csak minél hidegebb legyen a víz (lehetőleg jegelt). Én sokféle ánizsos szeszt ismerek és szeretek, de mindet 12-15% körülire hígítom (vagyis az ouzót pl. 2-3 rész vízzel).


Legjobb, ha kitöltöd egy borospohárba vagy hasonlóba, és hígítás közben illat vagy íz alapján belövöd, hogy neked mennyi vízzel a legjobb.


Töményen meg minden ánizsos szesz émelyítő.

2013. ápr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én eddig egyszer ittam Ouzot, azt is töményen, de nekem nagyon bejött úgy is. Azt hiszem 33%-os volt és az szerintem még tisztán is iható, bár lehet jobb lenne 10-15% alkoholtartalommal, az abszint viszont szörnyű tisztán, azt mindenképp hígítsd fel.
2013. ápr. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mustafa33 ***** válasza:
44%

Phoney, remélem, nem vagy erdélyi? mert a székely testvérek kiátkoznának, ha ezt olvassák.

(Ott nehogy vizet kérj, ha pájinkával kínálnak! De mifelénk a palócoknál is azt a választ kapnád, hogy a víz még a csizsmában sem jó.)

2013. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mustafa33 ***** válasza:
55%

A nálunk kapható ouzo 34%-os és bizony gyengéljük. Inkább a cseh starorežná megy az az az íz, de 40%.

A jó, kellemesen iható pija 40-52%.

2013. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
90%

Nemtom mi a bánat van nálatok 34%-os, de hogy nem ouzo, az száz.


Halványabban ánizsos italnál még elképzelhető, hogy jólesik töményen, de egy ouzo, török raki, sambuca, abszint, pastis, stb. kissé gusztustalan, mikor tele van az arcod koncentrált ánizsolajjal.


Azt meg sose tudtam komolyan venni, hogy egyeseknek vallás az alkohol, és belefeszülnek, ha valaki vizet ad a szeszhez. Általában nem vagyok híve, mert a whiskyt pl. nyár közepén is töményen-melegen iszom, de az ánizst hígan vagy sehogy.

2013. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
40%

tévedtem 37,5% Ouzo Helenas.

[link]

2013. ápr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!