Kedvenc borotok?

Figyelt kérdés
Nem márka hanem pl száraz fehér édes rosé stb. Én csak édes vagy félédes bort szeretek inni. A szárazt eléggé nem bírom, nagyon fanyar. Rosét egyszer ittam, nem izlett. Igazából nem szoktam különleges, több ezer ft-os borokat inni inkább csak pár száz forintos üvegest.
2013. máj. 5. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha már iszok, akkor nem színre iszok, hanem márkára.

Tokai aszú, vagy tokai szamorodni, amikor valami alkalom van. Nem kell ebből literszámra. Ha társaságban hosszabb dumcsihoz, Debrői Hárslevelűből a hosszúlépés.

Ha vörösbor, valami jó kis bográcsos birka-, marha után, egy pohárral az Egri Bikavér, esetleg a Medoc Noar. Ezekből is elég 1-2 pohár, és kész.

2013. máj. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jogos, lehet velem van a baj, ha iszok nem élvezetért iszok :D
2013. máj. 5. 18:20
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Koccintós! Dá! Fehér das ist fehér vagy vörös oly mindegy csak csurranjon cseppenjen.



Bartos Cs. István voltam Dinnyésről.

2013. máj. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Édes, vagy félédes vörös, fehérből csak a nagyon mézédeset iszom meg, pl. a jó minőségű muskotályost. Vörösborból a Medina a kedvencem, de amúgy nem vagyok válogatós.
2013. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Edes borokat nyakig mukormos plazacicak es komolytalan gimnazistak isznak. Max valami desszert melle elmegy, de magaban inkabb egy jo Irsai, Kadarka vagy Rizling.
2013. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bartos:D Példakép!!!
2013. máj. 5. 18:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Somlói Juhfark
2013. máj. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hangulat függő.

Annyira különbözik a fehér, meg a vörösbor, hogy nem lehet sorrendbe rakni.

Van, hogy fehér esik jobban, van, hogy vörös.

Fehérből vagy szárazat iszom, vagy ha félédeset, akkor muskotályosat, de azt jóval ritkában.

Vörösből csak szárazat.

Viszont én meg elég ritkán iszom, úgy hogy ha meg igen, akkor rááldozom azt a pénzt, és inkább drágábbat veszek.

Vörösből nem is nagyon tudok 2000 ft körülinél olcsóbbat.

És abban az ár kategóriában már egész korrekt borok vannak. A szárazak sem olyan üres, karcos, savasak, hanem sokkal teltebb, mélyebb ízű, savas is, de a sok íz elnyomja, és nem az dominál.

Pláne, ha lassan ízlelgetve iszod, annyi ízt felfedezel némelyikben, hogy teljesen el lehet veszni az ízek között.


Meg kajával jó ha nagyon száraz. Pl egy jó fűszeres tatárral. Hát igen, mondjuk ez a kombó nálam se egy hétköznapi vacsora, mert annál csóróbb vagyok...

2013. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 doboszoli ***** válasza:

Egy félszáraz Irsaival, Traminivel sok mindenre rá lehet venni.

Jó füstös Tokajival méginkább.

2013. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagyon tapasztalt borokat tekintve, nem is szoktam variálni, csak veszem, ami bevált: Cabernet Savignon (száraz vörös, sosem vettem még belőle rosszat, akármelyik pincészetből is vettem, s nem a sokezreseket választom, ezer alatt is teljesen jó van), illetve tokaji aszú. De néha feldereng bennem egy borfesztivál Pinot Noir-ja... Az se volt rossz :)
2013. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!