Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha valaki mondjuk majdnem...

Ha valaki mondjuk majdnem mindennap, tegyük fel 2-3 naponta meg iszik egy üveg bort este az alkoholistának számít már rögtön?

Figyelt kérdés
én itt nem a kannás borokra gondolok,hanem a palackozott üvegesekre.mondjuk buli alkalmakkor.Az az egyén már alkoholistának nevezhető?

2013. jún. 6. 15:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Kezdet ::
2013. jún. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kezdet? de azt hallottam hogy az még teljesen normális,ha mondjuk alkalmakkor megiszik egy üveggel.
2013. jún. 6. 15:27
 3/15 anonim válasza:
Normális, ha alkalmanként megiszik egy POHÁRRAL. Nem ugyanaz. :D
2013. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Biztosan nem írták sehol, hogy egy egész üveg egy ültő helyedben egészséges...Napi 1 pohár (2dl) bor tud egészséges lenni, de nem adhatod össze 3 nap adagját, hogy benyakalj egy üveget egyszerre...


Ha a bor ízéért iszod és jólesik, akkor nem gáz, de ha tényleg hónapokon át hetente 2-3x bedöntesz 1-1 üveggel, abból lehet probléma. Én is imádom a jó bort, volt, hogy nekem is megvolt a heti 3-szori ivás, de aztán elmúlt az a hangulatom és 1-2 hónapig meg abszolút nem ittam.


A mértéktartás a fontos.

2013. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2-3 naponta 1 üveg bor, az már nem alkalmanként, hanem rendszeres ivás. Azt kellene tudni, hogyha mondjuk 1 hónapig nincs "alkalom", akkor is kívánja a piét?
2013. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
igen
2013. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én diákként (azért mondom mert ugye nincs keresetem) Minden nap bringázás vagy focizás kosarazás után megittam egy sört mert jól esett. Aztán elfogyott a söröm pénzem nem volt rá és sör helyett vizet ittam nem hiányzott a sör. Próbáld ki, hogy 1 hónapig nem iszol, ha hiányzik akkor az már alkoholizmus kezdete "netán egészen az". Ha rendszer van a fogyasztásban és a rendszertől nem tudsz eltérni akkor már az az alkoholizmus. Ha azt mondod de jól esik meb h nem azért iszol hogy berugj az meg csak bemagyarázás magadnak, hogy te nem vagy az de pont ezzel csúszol lejjeb.
2013. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nem alkoholizmus, de sok. Meg az alkoholizmus egy nagyon vitatott szó. Mondhatni relatív.
2013. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az alkalmakkor, az inkább 2-3 havonta, mint 2-3 naponta!


2-3 naponta kb 2, max 3 deci egészséges.


2-3 naponta alkalmat találni egy üveg borra, az alkoholizmus, igen.

Persze nem rögtön, mondjuk 2 hét után, de ha valaki mondjuk hónapokig, évekig így él, hogy 3 naponta megiszik egy üveg bort, azt nem lehet szépíteni az alkoholista.

2013. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen alkalmanként meginni egy üveg bort nem káros, ha nem egyszerre döntöd magadba, és az alkalmanként az mondjuk évente kevesebb mint 10-szer van, azért 2-3 naponta meginni egy üveg bort, tehát hetente 3-at az elég sok, persze nem durva alkoholizmus, de lehetnek egészségügyi kockázatai, meg aztán ha hozzászoksz, akkor az 1 üveg egy idő után már nem is üt meg kicsit se, és elkezded növelni az adagot, és az már tényleg egyenes út az alkoholizmushoz.
2013. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!