Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám ma kapott először...

Babám ma kapott először almalevet. Rögtön megivott 50ml-t. Lehet tőle baja vagy annyit adjak neki, amennyit kíván akár naponta többször is?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

szia

szerintem adhatsz neki annyit nekem is először sokat ivott belőle mert ugye az csak szomjoltó és attól még éhes marad...

és nem lesz semmi baja tőle

2008. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem irtad mennyi idös a baba
2008. okt. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3 hónapos múlt.A doktornő és a védőnő javaslatára vártam a hozzátáplálás elkezdésével.
2008. okt. 22. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
szerintem még egy kicsit korai de vigyáz az almalével nehogy hasmenése legyen a kicsinek mert az savas és bánthatja a pociját én legaláb is ilyenkorba csak gyermek teát adtam a kicsimnek
2008. okt. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Hívd fel a védőnőt és kérdezd tőle ,csak több babával volt már dolga....
2008. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kicsit felelőtlen volt elöször ilyen sokat adni neki. Várj most pár napot és nézd a bőrét és a székletét, hogy hogyan reagál rá a szervezete. Ha nincs semmi különösebb tünet, akkor adhatsz neki akár naponta is, de egyszerre ne sokat, mert hajt.
2008. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem volt felelőtlen. Ő úgy érezte akkor, hogy annyit kívánt a babája és nem akarta elvenni tőle. Jól tette. És holnapra meglátod, semmi baja nem lesz tőle. Ha így van, akkor holnap után is adhatod neki az almalevet, és utána szopiztasd meg. Ez mehet 3 - 5 napig, és jöhet az almapüré. De ne adj abból egyszerre egy tállal:) 3-5 kiskanál elsőre, és cici. Köv nap 5-10 kiskanál, cici. Majd 3. nap 15-20 kiskanál, cici. 4. nap jöhet a köv gyümölcs. Vagy répa, vagy bmi :)


visszatérve a kérdésre: az alma befogja a hasat, nem hajt, szóval az nem igaz, amit az előző írt. De azért tényleg fontos a fokozatosság, hogy az egyes ételek okozta esetleges irritációkat minél hamarabb kiszűrjük.

pussz

2008. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló!Azt hiszem nem sok jogod van megítélni, hogy felelősségteljes szülő vagyok-e vagy sem, ahogy én sem teszem veled,bár lehet, hogy én is kifogásolhatnénk néhány dolgot esetedben...A kisfiam 2 hetes korától tápszeres, 6és fél kg és már utálja a tápszert.Talán ez mentségemre szolgálhat...
2008. okt. 22. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senki rossz megjegyzésével,csináld úgy ahogy a megérzésed diktálja.Szép babázást:)
2008. okt. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!