Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tequilát még sosem ittam és...

Tequilát még sosem ittam és érdekelne hogy milyen az íze és mennyire erős, szinte már minden italt próbáltam szal írhatjátok kb mihez hasonló erősségű?

Figyelt kérdés
valamint a helyes , vagy a különböző fogyasztási módjai is érdekelnek!
2013. jún. 13. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem borzalmas íze van. :D Mondjuk én nem bírom az alkoholt.

Tequila gold : fahéj,narancs

silver: só,citrom

2013. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi szépen ? de pontosan hogyan zajlik ez eszek egy kis sót majd utána nyalok egy kis citromot majd utána meg iszom a Tequilát ? és ugyan ez a fahéj narancs komboval ?
2013. jún. 13. 12:13
 3/9 A kérdező kommentje:
-? :)
2013. jún. 13. 12:13
 4/9 Phoney ***** válasza:

Átlagos erősségű kereskedelmi tömény, mint vodka, whisky, stb. (Bár az olcsóbbak kicsit gyengén, 35%-nál kezdődnek).


Az elterjedtebb márkákat viszont kár megkóstolnod, mert leginkább a körömlakklemosó és a lábszag "élvezetét" nyújtják, ugyanis csak felerészben vannak (olcsó) agávéból, ezt kiegészítik azzal, ami épp kéznél van (kukorica, melasz, stb...). A só/lime és fahéj/narancs szokását is ezekhez találták ki, mert elfedik a rossz tequila undorító jellegét.


Az El Jimadorból keresd a 100% de agave változatot, egyelőre az az egyetlen iható tequila itthon elérhető áron, 4-5000 Ft, ma már szórakozóhelyeken is kezd terjedni. Ahhoz természetesen nem kell só és lime sem. Az íze nem igazán hasolít semmire, de jellegben az ízesítetlen rövideket képzeld el (whisky, rum, brandy, pálinka, stb.)

2013. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
64%

Nem!



Először só, tequila majd a citrom.


A goldnál: fahéj, tequila, narancs


De szerintem úy isszák, vagy olyan a sorrend ahogy kedved tartja... :)

2013. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem förtelem. Én eleve nem szeretem az alkoholokat, de most végeztem el egy mixertanfolyamot így kénytelen voltam megkóstolni mindent. Hát magasan a legrosszabb volt szerintem a tequila és az ebből készült koktélok.
2013. jún. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En nagyon szeretem, de csak a silvert. :) Citrom, tequila, só. 3 vagy 4 felest megiszok belole, de masnap iszonyat faj a fejem tole.
2013. jún. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%

Én nagyon szeretem, de csak a goldot. Ez nálunk egyfajta "péntek esti rituálé", egy este alatt mi is olyan 4-5 felest iszunk meg.

Igazából szerintem nem maga az ital íze miatt isszuk, mert magában borzalmas, de fahéjjal és naranccsal szerintem nagyon finom, és jó emlékeket kötök hozzá, talán ettől is finomabb számomra. Minden eddigi jó estémen, ami jó társasággal volt, a tequila is jelent volt. :D

2013. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Ráteszed a sót a csaj testére (mármint nem kell az egész testét sóba mártani csak pár centit), majd lenyalod iszol rá

tequilát, és eszel citromot, mondjuk az is lehet a csajról :D Így talán ellehet viselni az ízét :D

2013. aug. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!