Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Savanyú faeper cefre!?

Savanyú faeper cefre!?

Figyelt kérdés
Üdv! Azt szeretném megtudni, hogy miért van az, hogy a faeper cefrémnek savanyú íze lett miután leforrt? kb. 10 napot forrt, 8kg cukrot tettem kb. 100 literhez. Napi 4-5 alkalommal letörtem a bundát is, lefedve viszont nem voltak a hordók. Ha beleszagolok, akkor igazán az alkohol szag se csap meg, ezt se tudom, hogy miért van. Főztem már párszor pálinkát, nem sokszor úgy 7-8szor, de ilyet még nem tapasztaltam. Mit ronthattam el, illetve mit tehetek ezzel a cefrével?
2013. jún. 27. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túlsok ecetsav baktérium került bele és az erjedés továbbment az ecet felé.
2013. jún. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:
Savaztad a cefrét? Mert azt még a tiszta faeper is igényli, ha meg még cukroztad is, akkor még tovább csökkentetted a savszintet, szinte törvényszerű az ecetesedés.
2013. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Citromsavat tettem rá úgy a 4.-5. napon. Megnézettem közben egy hozzá kicsit jobban értővel, azt mondta nincs baja csak kicsit kevés a szesz tartalma. Na mind egy nekem kicsit fura valamiért, faeperből most csinálok először.
2013. jún. 27. 12:01
 4/4 Phoney ***** válasza:

A savszintet az erjesztés előtt kell beállítani, de az is könnyen lehet, hogy nem adtál elég savat. Ilyen érzékeny cefréhez (meg a tökéletes pálinkához úgy általában) bizony elkél egy savszintmérő.


Az ecetesedés az alkohol átalakításával történik, valószínűleg ezért is az alacsony alkoholtartalom, de ha nincs alkoholos jellege, akkor valszeg az erjedés is befulladt (ha érzel benne édességet, akkor biztosan).


A hordókat mindenképp le kellett volna fedni, mert ha egy kis szellő egyfolytában lefűjja a lassan képződő széndioxid-réteget, akkor kész a baj.

2013. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!