Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 2006 óta áll a szekrényemben...

2006 óta áll a szekrényemben bontatlanul egy üveg Bacardi Superior. Vajon nincs semmi baja?

Figyelt kérdés

Ha most felbontanám, ugyanolyan lenne mint ha most gyártották volna? És ha mondjuk 20 év múlva bontanám fel, akkor is? Elvileg azt mondják hogy az alkohol eláll az idők végezetéig.

Egyszer egy üveg pálinka állt pár hónapig a hűtőmben, és mikor ittam belőle, nagyon gyenge, acetonos íze volt. Mintha elment volna az ereje. De egyébként fel volt nyitva korábban, gondolom azért párolgott el belőle az alkoholtartalom.


2013. júl. 24. 05:10
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy áll el az idők végezetéig. :) A bort is x évig javítja az idő, afelett pedig csak romlik, de ehhez nem értek pontosan, hogy mennyi idő az, ami még jót tesz az alkoholnak. Nézd meg, de szerintem nem olyan már mint 2006-ban. Ha rossz, elvileg úszkálnak benne ilyen dolgok. :D A pezsgő legalábbis úgy "romlott meg" egy ismerősömnél.
2013. júl. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Phoney ***** válasza:
100%

Lényegében minden rövidital korlátlan ideig fogyasztható marad, bár sok év alatt változhat az íze (főleg, ha a műanyag kupakbélés elérik, mert azt nem erre tervezték). A Bacardin még vsz. semmit nem lehet észrevenni, de 20 év múlva már esetleg. Megromlani akkorse fog.


A pálinkának más baja volt, pl. rossz volt az üveg zárása, vagy eleve hibás volt. Az alkohol soha nem párolog ki csak azért, mert bontott a palack (esetleg minimálisan gyengülhet, ha már csak az üveg alján van belőle). Nekem is van egy éve felbontott töményem, és olyan, mint újonnan.

2013. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!