Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Van durván 180 liter szilva...

Sv650 kérdése:

Van durván 180 liter szilva cefrém,30 liter alma,150 körte és 60 vegyes. Mennyi pálinka jőn ki belőle? Egyik havernak van egy 5 literes főzője, mennyi ideig tartana vele?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
5 literes főzővel egy évszázadba.Nekünk 30 literes van,abba megy bele 22 liter,mert nem szabad bele tenni többet.80 liter körtéből lett 6 liter.100 liter cseresznyéből lett 9 liter.40 liter málnából lett 1 liter.
2013. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem cukroztad, akkor nagyjából 14-16 liter szilva, 2-3 liter alma, 12-13 liter körte és 4-6 liter vegyes az, amire számíthatsz.

Mivel minden kifőzés 5-7 órát vesz igénybe, naponta 2-szer lehet lefőzni és az is durva, 5 literes edénybe 3,5 litert rakhatsz, nyilván külön főzöd le a cefréket az 92 lefőzés összesen, az 41 nap, vagyis 6 hét ha minden nap kétszer lefőzöl. Eddig nem lehet tárolni a cefrét, szóval 5 literessel nem fogod tudni az összes cefrét lefőzni. Legközelebb ezen előre gondolkozz el.

2013. aug. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hubabuba1 válasza:
Általában ha nincs a cefre cukrozva, akkor olyan 8%-ot lehet számolni. Én a 70 literes dupla falu, szigetelt főzőmbe 60-at teszek és egy nap hármat simán lepörgetek. Törkölyből 5 a rekord. Az öt literes , gondolom kuktával kb jövő ilyenkorra végzel is. :D
2013. szept. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a szilva és a körte az meg van cukrozva. most azon gondolkodunk hogy csinálunk egy nagyobb főzőt. tudnátok tanácsot mondani hogyan kezdjünk neki és miből?
2013. szept. 2. 11:56
 5/7 hubabuba1 válasza:
Hát ez azért nem olyan egyszerű. Vagy keresel valakit,aki jártas ebben, mármint a gyártásban, vagy inkább vegyél készen, megbízható, minőségi főzőt. Lehet hogy kicsit húzós, de megéri. Ajánlom a következő fórumot, ha esetleg nem ismered, de ha itt nem találsz megoldást, akkor sehol: [link] Olvasgass. :)
2013. szept. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem is volt 5 literes főzőm hát azal semire nem megy az ember én átalakitodtam 20 literesre és ha kreativak vagytok me lehet csinálni hüjeség venni 100 meg 200 ezerért ha esetleg ötlet érdekel azt privátba
2014. jan. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
200 liter körül már kifőzik a Nádas plinkafőzdében is Gyarmaton, lehet jobban jársz.
2014. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!