Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nászajándékba szeretnék egy...

Nászajándékba szeretnék egy jófajta Tokaji aszút venni. Konkrétan melyiket ajánljátok? És melyik évjáratot, hány puttonyosat, stb?

Figyelt kérdés

5000-től max. 8 ezer forintig tudok rászánni. Sajnos nem tudom, hogy a pár milyen bort szeret, de én fehér félédesre, vagy édesre gondoltam. Vagy az emberek többsége szerintetek száraz-párti? Mert én például azt meg nem innám, de az is lehet, hogy a pár azt szereti.

Szóval szerintetek ebben az árkategóriában konkrétan melyik a legjobb? És hol vegyem meg? (Mert láttam bevásárlóközpontokban lévő üzletekben és horribilis árak voltak. Ott az árban nyilván az adott üzlet drága bérleti díja is benne van.)

Köszönöm szépen előre is!



2013. szept. 17. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az aszúban nincs félédes és édes, csak a szamorodniban.

Az is finom, és olcsóbb, mint az aszú. Az mindenhol drága.

2013. szept. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A felnőtt emberek többsége szárazpárti. A nők egy része szereti az édes bort, de ez sem tényszerű.


Ha nem tudod milyen bort szeret a pár, akkor ne ilyesfélével kedveskedj, mert hiába veszel nekik finom, drága édes/félédes bort, ha nem szeretik. Mi csak szárazat, maximum félszárazat iszunk, ha netán kapunk édeset akkor lassan fogy el, néha a desszert mellé egy-egy kis pohárral, mert bár igen jó minőség az aszú, nekem egyszerűen tömény édes íze van, alig bírom meginni - így a nagyja kárba vész.


Kérdezd meg a barátaikat, családjukat hogy mit szeret a pár, úgy biztosra mehetsz - találomra ne vegyél bort!

2013. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! 2: igazad van, tényleg nem kéne találomra bort vennem, de nincsenek közös ismerőseink. Csak őket "ismerem". 2005-2011-ig jó évjáratokat írnátok nekem?
2013. szept. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!