Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi idő mire az alkohol...

Mennyi idő mire az alkohol kitisztul a szervezetemből annyira hogy vezetni tudjak?

Figyelt kérdés

Ma lesz egyik jó barátom születésnapja, reggel viszont kell mennem szüretelni, és autóba kell ülnöm.

A kérdés az hogyha ortó mód berúgok, de mondjuk éjjfél-1 között abbahagyom az ivást, akkor reggel 8 körül vezethetek e már autót?



2013. szept. 20. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon berúgsz, akkor akár 24-48 óra is kellhet a teljes kiürüléshez, 7 óra után még ki se józanodsz normálisan, a jogsid meg pláne ugrik, ha szondáztat a rendőr.
2013. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ettől tartottam én is :D köszönöm, ment a zöld ujj
2013. szept. 20. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem! Sokkal több idő kell a tisztuláshoz.
2013. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

itt van egy kalkulátor. nyilván csak körülbelüli értéket ad. nem árt, ha eszel is, mert az is segíti a felszívódást.


[link]

2013. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mármint a lebontást
2013. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondd, az eszedbe se jut h ne rúgj be?
2013. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6-os vagyok. A kérdést feltevőjének annyira nem tetszett, hogy azt javasoltam, hogy talán ne rúgjon be, hogy ezt írta nekem. Válaszaim a nyíl után.


Egy kérdést tettem fel, és nem vagyok kíváncsi vad idegen emberek okoskodására, valamint kioktatására :)

=> Ne tegyél fel nyilvános helyen kérdést, ha nem vagy felkészülve a neked nem tetsző válaszra.


Nem sűrűn járok el így szórakozni, a diszkót utálom, de úgy érzem hogy 1-2 havonta belefér hogy valami házibulin kicsit jól érezzem magam.

=> Az egy dolog, ha te úgy érzed jól magad, ha "ortó mód berúgsz". De az nem fér bele, hogy ittasan autóval kimenj más emberek közé, az nem magánügy.


És ha épp kíváncsi vagy eszembe jutott, sőt lehet hogy ez is lesz, de anélkül hogy ismernél nem hinném hogy bármi jogod lenne ítélkezni , szóval legközelebb tartsd meg az ehhez hasonló válaszodat mert a kutyát nem érdekli.

=> nem ítélkeztem, ha nem vetted volna észre, azt mondtam h talán ne rúgj be. A többiért meg lásd 1-es megjegyzésemet.

2013. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én kaptam ettől rosszabb levelet egy idiótától, aki nem tudta elviselni, hogy hasonló stílusban válaszoltam arra, amit ő írt engem megszólítva.



megjegyzem privát levelet nem illik bemásolni.

2013. szept. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
mi a francnak innál,ha rendőr megszondáztat ,és megkérdezi ,hogy ittál -e az elmúlt 48órában Alkoholt,akkor mit válaszolsz,hogy éjjel 1kor még vedeltél,te gyökér.
2013. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6os.

=> Ne tegyél fel nyilvános helyen kérdést, ha nem vagy felkészülve a neked nem tetsző válaszra.

Ezt akár vissza is fordíthatnám. Eleve nem a kérdésemre válaszoltál. Továbbá nem hinném hogy annyira sértő lett volna az a levél. Normálisan leírtam a véleményem a válaszodról, és az hogy neked ez nem tetszik már nem az én gondom, az pedig hogy közzéteszed amit privátban írtam, röhej.

=> Az egy dolog, ha te úgy érzed jól magad, ha "ortó mód berúgsz". De az nem fér bele, hogy ittasan autóval kimenj más emberek közé, az nem magánügy.

Az fel se merül hogy nem véletlenül tettem fel a kérdést? Ha olyan idióta lennék hogy felelőtlenül kimegyek részegen a forgalomba akkor anélkül is megtenném hogy itt járok utána. Arról nem is beszélve, ha akkora alkoholista lennék amekkorának a kérdés miatt tartotok, valószínűleg lenne némi rutinom ezzel kapcsolatban.

Nem csak úgy érzem jól magam, de ez egy olyan társaság ahol a legtöbben szeretnek inni és fognak is. Józannak lenni részegek közt pedig nem épp kéjmámor. Az ortó mód berúgás, igazából a legrosszabb lehetőség, és azért így kérdeztem hogyha ez megtörténik akkor mennyi idő mire újra volánhoz ülhetek.

Kedves 9es.

7 éve van jogosítványom, és eddig ha jól emlékszem 2x állított meg rendőr, pedig rendszeresen vezetek. Lehet hogy a szakszöveg ez hogy "48 órán belül fogyasztott e alkoholt?" de én a 48 órát egyik esetben sem hallottam, és nem azért mert süket vagyok. És az alapján ahogy válaszolni tudtál egy meglehetősen egyszerű kérdésre, én vitatnám hogy kettőnk közül én vagyok e a gyökér...


Tudomásul vettem az első néhány válaszolót, akik érdekes módon képesek voltak a kérdésemre normálisan reagálni, és természetesen ennek fényében fogok cselekedni.

2013. szept. 20. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!