Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás vs alkohol? Szoptato...

Szoptatás vs alkohol? Szoptatok de szeretnék egy kis bort inni. Mennyi idő alatt ürül ki a szervezetemből?

Figyelt kérdés
Amíg "várunk" kapna fagyasztott anyatejet a babám, szóval nem lenne gond, Csak kíváncsi lennék, hogy annyi idő amíg a véremből távozik az alkohol (onnan szívódik fel)?
2010. nov. 15. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az időt sajnos nem tudom. Csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy nem arra kell várni, hogy a véredből kiürüljön, mert nem a véredet issza a baba. Szóval ha már a vérből felszívódik, akkor utána a tejet le kell fejni, és kiönteni, mert ebben alkohol van. És utána lehet szoptatni. Lehet, hogy Te ezt tudtad, csak rengeteg helyen olvastam, hogy este ivott az anyuka, reggel szoptathat-e. És mindenki helyeselt, hogy peeersze, az már rég felszívódott.... persze... a tejbe. Ha ennek tudatában voltál, akkor elnézést kérek a haszontalan válaszért :) Jó babázást!
2010. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 szoptatást hagyj ki, de fejni viszont kell, különben nem ürül ki. Lefejt tej megy a csapba, faagyósat issza a baba. Én többször csináltam már és rendben volt így minden.
2010. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én lehet, felelőtlen vagyok, de ezen nem paráztam. Este ittam sört, reggel szoptattam legközelebb, és nem aggódtam. Igaz, 10 óra eltelt a 2 szopi között, de nem hiszem, hogy 1 pohár bor ártana a babának.
2010. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem árt, de az alkohol semmilyen körülmények között nem használ egy pici babának.... még akkor sem, ha kevés...
2010. nov. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én tudtam hogy le kell fejni és kiönteni. De nem árt leírni, hátha valaki visszaolvas. Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 17. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:
36%
Én is szeretnék egy kis bort inni, de a babámat jobban szeretem annál. Lefejt tejet csak indokolt esetben adnék amúgy is. Miért adjak neki cumiból vagy kanállal lefejt tejet, amikor van lehetőségem megszoptatni? A baba számára ez a legegészségesebb minden téren! Amúgy szerintem az alkohol nem ürül ki teljesen egy éjszaka alatt a szervezetből... de mindenki maga dönti el, kinek mi a fontos.
2010. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!