Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen fajta borok a legjobbak...

Milyen fajta borok a legjobbak? Mit gondolsz a magyar borokról? A külföldiek mit gnodolnak a borainkról?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Én inkább édes párti vagyok. A Tokai aszúkat nagyon szeretem, azokat szerintem a külföldiek is kedvelik.

Egyébként nem vagyok nagy piás, de a jó bor, az mégiscsak jó bor. :)

2009. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam valami borkocsonyáról. Hogyan lehet elkészíteni?
2009. nov. 7. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:

BORKOCSONYA


Hozzávalók: 5 dl vörösbor, 5 dl fehérbor, 2 dkg zselatin, 1-1 fürt piros és fehér szőlő, cukor, fahéj, szegfűszeg.


Elkészítés: A borokat külön-külön felforraljuk, és úgy ízesítjük, mintha forralt bort készítenénk. Feloldjuk bennük a zselatint, majd jégkockatartókba vagy más apró edénykékbe egy-egy szem gyümölcsöt teszünk, és felöntjük a langyosra hűlt borkocsonyával. Hűtőben tároljuk, majd teljes dermedés után a falatnyi gyümölcskocsonyákat kis kardocskákra szúrva tálaljuk. Hidegtálak vagy baráti összejövetelek mutatós édessége. Jó tanács: Jégkockatartó helyett nagyobb, szögletes jénaiba is kiönthetjük a zselét, és még mielőtt megszilárdulna, a gyümölcsdarabokat szépen sorban belerakjuk. Dermedés után forró vízbe mártott késsel kis kockákra vágjuk, hogy mindegyikbe jusson gyümölcs. Gyerekeknek gyümölcslével vagy készen kapható gyümölcskocsonya-alappal készíthetjük.

2009. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%

A papa bora a legjobb!!


Tele van szőlővel, tök jól kiérezni!!



Ilyet ti sosem isztok!!!!

2009. nov. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés...
2009. nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az, hogy melyik bor a legjobb, szerintem mindenkinek egyéni ízlése diktálja. Én jobban szeretem az édes-félédes borokat, de az egyik borszakértő tanárom csak a szárazat issza. Sokféle bort ittam már; a külföldiek közül az ausztrál, argentin és természetesen a francia borok a legismertebbek. (Ausztrália és Argentína az utóbbi években lett azt hiszem bor-nagyhatalom). Nekem az ausztrál bor, amit kóstoltam nem ízlett, de az argentin Cuvee isteni volt. A magyar borok nagyon jók, különösen a tokaji, egri, balatonfelvidéki és szekszárdi borokat szeretem. A külföldiek véleményét nem ismerem :)
2010. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A tokajit én is szeretem. Van mikor egy üveg simán lecsúszik, olyan jó!
2010. márc. 12. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!