Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogy lehet sört csinálni,...

Hogy lehet sört csinálni, ilyen konzervek nélkül? Komlóm van, mi kell még, és hogy kell csinálni? Komlót szedek a közeli patakpartról, és úgytudom lehet csak komlóból is csinálni.

Figyelt kérdés
2013. okt. 5. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Én laikus vagyok de gondolom árpa kell még vagy valami gabonaféle meg élesztő. De olyan sört amit boltba lehet kapni soha nem tudsz csinálni, csak valami zavaros löttyöt amiben jó esetben van egy kis alkohol. (szerintem) :)
2013. okt. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy olyan lesz, de papírszűrő csodákra képes :D meg főzés után is lekell ülepíteni, álláskor megint leülepszik, a legalját meg nemkell meginni. Volt nekem netes recept, csak újra lett rakva a gép, és most nem talállom, a komlót meg most akarom szedni.
2013. okt. 5. 21:32
 3/3 Phoney ***** válasza:

A sör nem komlóból készül, azzal csak ízesítik...


Árpamaláta kell hozzá és élesztő. A sörnek való malátát vagy megveszed készen (aránylag drága, de cserébe hibátlan), vagy megveszed az árpát mázsára (100 kg bőven 10 ezer alatt van), aztán megtanulsz malátázni belőle.


Ez itt szerintem a legnagyobb hazai sörfőző fórum, innen tudsz tanulni, kérdezni:


[link]

2013. okt. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!