Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy átlagos embernek mennyi...

Egy átlagos embernek mennyi alkoholt kell elfogyasztania egy huzamban, hogy meghaljon?

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
ALkohol mérgezésnél...passz,1liter 70%V/V tömény 10perc alatt már eléggé tetszhalottat csinál belőled,az szervezet totál leblokkol,közben elveszted az eszméletedet,és ha nem találnak rád a véralkohol szinted eléri azt a határt,amikor beáll a halál.De ha túléled,akkor sem lennék a helyedben,mert szétbaa. az agyadat meg az összes szervedet.
2013. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vót, aki egy korsó rumtól +hótt.
2013. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam (de nem tudom, igaz-e, de el tudom képzelni), hogy italhoz nem szokott ifjonc halt már meg egy üveg whiskytől... Egy picit edzettebb fiatal fél liter vodkától csak eszméletét veszti, de felébred, különösebb baj nélkül.

Csak spekulálok, de úgy gondolom, pár liter tömény valószínűleg már igencsak életveszélyes egy átlagembernek, amennyiben képes meginni gyorsan...

2013. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vodkaivó versenyeken meg szoktak halni az emberek. Ez persze függ az edzettségtől, és a testalkattól, fizikumtól.


Felnőtt férfinek, egy huzamban, tehát amilyen gyorsan csak bírja hányás nélkül, olyan 1 liter után kezdődik a halálzóna. A versenyzők szokták bírni 2-3 literig is, és csak utána halnak meg.


De mint mondtam ez nagyon kiszámíthatatlan. Az biztos, hogy fél liter húzó után már szép esély van a komplikációra.


De persze ha nem húzóra iszod, akkor nem olyan sok a fél liter. Én buliban kb 5-7 deci vodkát szoktam meginni, egész éjjel elnyújtva, nem szokott bajom lenni tőle.

2013. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ittam már meg fél óra alatt másfél liter töményt (14 évesen) és élek. Elájultam és hánytam, de kb. ennyi.

Más viszont ebbe belehalt volna, én túlélő vagyok:)


Ismerek olyat, aki szerintem egy üveg bortól is meghalna.

2013. okt. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, kérlek taníts minket, hű szolgáid vagyunk.
2013. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az ötös kamuzik. Meghalt volna. Szerintem valami 20-os likőrt ihatott, ha tényleg nem hazudik. :) Vagy még egy lehetőség, az első pár korty után mindent kihányt. Egyébként teljesen lehetetlen hogy életben maradt volna.
2013. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kamuzik. Attól függ, mit evett előtte. A zsír nagyban semlegesíti az alkoholt.
2013. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fabulátor válasza:
Kb.1 liter tömény (40% V/V) alkohol rövid időn belüli elfogyasztása már életveszélyes, de ez nagyban függ a gyomortartalomtól, a testtömegtől és az általános egészségi állapottól is. A nők jóval érzékenyebbek, náluk már akár ennek a kétharmada-háromnegyede is okozhat halált. Az egészséges szervezet normál esetben tud védekezni még ekkora dózis mellett is: gyakorlatilag garantált a hányás (amivel nagyban csökken a szervezetben felszívódó alkohol mennyisége), ill.a teljes eszméletvesztés (öntudatlanul már nem tudsz inni, ugyebár)... - de amúgy is meglehetősen nagy akaraterő szükségeltetik hozzá, hogy valaki pár percen belül ennyit meg tudjon inni (kb.2-3dl egy hajtásra történő megivása után már öklendezni kezdesz). Egy biztos: én nem ezt a módját választanám az öngyilkosságnak.
2020. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!