Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem szabad bizonyos...

Miért nem szabad bizonyos szőlő fajtákból bort késziteni és ez mitől egészségtelen?

Figyelt kérdés
Van mifelénk egy szőlő fajta a mi vidékünkön csehovszkinak nevezeik enm tudom ,hogy pontosan mi lehet a neve.A leírása sötét fürtöket terem átlagos bogyómérettel elég bőségesen nem igényel gondozást(vágást,permetezést)nem betegszik meg soha terem mint az őrült egy kiszáradt szilvafán is láttam már bőséges termést belőle.De bort nemigen készitenek belőle mert nem egészséges állitólag főként a vörösbor szinezésére használják nálunk.Ha valaki ráismert elárulhatná mi vele a gond .És nem a házak falára futtatott vadszőlőről beszélek és az apró hústalan bogyóiról ez a házra nem fut fel.
2009. nov. 12. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha pontos információ akarsz róla akkor,Direktermő szőlő bagy Noa szőlő néven keresd a Google-ban.Én két fajtáját ismerem az Othelló és az Izabella nevűt.( A bogyók külseje hasonlóan hamvas mint a szilváé).Zalában régen nagyon elterjedt volt,de betiltották a termesztését.Nem tudom,hogy milyen méreg anyag van benne,de ha sokat isznak belőle,az az idegrendszerre és az agyműködésre káros hatással van.Akik rendszeresen itták,szellemileg eltompultak,mozgásszervi problémáik lettek tőle.
2009. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod nagy segítség volt.Hála a tippednek ,megkaptam a választ és ezt most le is írom ide hátha jól jön valakinek.A lényeg az,hogy sok pektint tartalmaz amiből metilalkohol szabadul fel erjedés közben emiatt magas lesz a metil tartalom a borban a metilalkoholt meg már tudja mindenki milyen egészséges.De ugyanígy sok pektin van bizonyos gyümölcsökben pl az almában is .De mivel én pálinka alapanyagnak szerettem volna így nem lesz gond a sok metil de bornak tényleg nem ajánlott.
2009. nov. 13. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!