Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pár palacknyi bor készítéséhez...

Pár palacknyi bor készítéséhez mennyi szölö szükséges és az mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Nem akarok több hordónyit, csak pár üveg fonom, édes vörösbort. Édesapám segít, de ö árakat nem tud, mert anno még saját szölöböl készített és nagy, 150literes préssel. köszönök minden segítö kommentet
2011. júl. 16. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy zsáknyit vegyél, majd azt tárold egy nagy üveg tartályba, amit előtte kénnel kiégettél. Azt csővel mindig kiszívhatsz annyi üveget amit kell, szerintem 15 liter max.
2011. júl. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze előtte, daráló aztán prés után :) Cukor bele és mehet
2011. júl. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, minek jó vele szenvedni. Azért valljuk be, ez nem olyan, mint egy befőtt, hogy még a hülye is jól megcsinálja.

Nagyapáméknak is mániájuk a saját bor. Persze olyan moslékot csinálnak, hogy örülök, hogyha én vagyok a sofőr, és nem kell innom belőle. Ha meg ajándékba hoznak, akkor pedig a másik nagyszüleimnél a malacok kapják meg.

2011. júl. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 doboszoli ***** válasza:

Egy kiló szőlőből 6,8-7 dl bor készíthető.

Ám a macerássága miatt,(szemezés, zúzás, préselés) javaslom, hogy szerezz be valahonnan mustot, amit aztán kedved szerint erjeszthetsz.

Csodát ne várj!

2011. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:
Ja, költsége elenyésző, 1-2 ezer forint.
2011. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!