Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyiktől lesz az ember a...

Melyiktől lesz az ember a legrészegebb és a legkevésbé másnapos?

Figyelt kérdés

Ha ugyanannyi alkoholt sok sör alakjában visz be, esetleg kevesebb likőr vagy bor formájában, vagy pedig néhány röviditallal?

Az alkoholszázalékok különbözőek, de összességében ugyanannyi alkoholt visz be a szervezetébe, és semmiképp sem keveri a különbözőket. Tekintsünk el attól, hogy mit evett előtte, csak az italokra koncentráljunk.

Szerintetek? Nektek milyen tapasztalataitok vannak?



2013. okt. 21. 22:18
 1/6 Balanus_concavus ***** válasza:
53%

Én sörtől vagyok a legenyhébben másnapos. Az ócska boroktól meg a cukros, édes likőröktől eléggé szétmegy a fejem másnap. A röviditaloktól pedig ,ha nem alszom ki, akkor szintén eléggé "beteg" vagyok másnap. Ha csak sörtől rúgok be, s mondjuk következő nap korán kell kelnem, akkor még mindig jobb állapotban vagyok, mintha más italt ittam volna, mivel inkább egy tompa, zsibbadós fejfájásom van, ami hamar elmúlik. Hasonló esetben bortól vagy töménytől viszont egész nap rosszul vagyok és a fejfájás is erősebb.

Véleményem szerint tehát, saját tapasztalataimból adódóan a sörtől való berúgás esetén a legenyhébb a másnap, legjobban viszont röviditaltól lehet berúgni, de így a másnapi szenvedés is intenzívebb.

2013. okt. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bumbi02 ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogyha egyfélét iszok, akkor nincs másnaposság. (csak sör, csak vodka, csak whisky). Ha már keverem, hogy vodka és whisky, akkor előfordul hogy másnapos leszek...
2013. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, én keverem, de másnap csak a gyomrom van xarul semmi fejfájás vagy egyéb :)
2013. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy az édes italok ütnek vissza jobban másnap. Ha nem iszom édeset alkoholból/mellé akkor nem leszek másnapos. kerülendők:barna sör, vodkafanta, kannásbor, olcsó vodka gyümölcslével és az összes édes likőr.
2013. okt. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Jó minőségi pálinkától nem leszel másnapos.
2014. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kulcsos7 ***** válasza:

Lényeg nem keverni, sok víz, és minél tisztább ital.

Jó pálinka, vodka, gin. ezek a legtisztábbak. Ezektől a legkisebb a másnaposság. Sör..csak magában, rövid nélkűl.

Bor csak magában, buborékkal hamarabb hat szerintem.

Fehér bor kevésbé okoz másnaposságot mint a vörös.

De nagyon szervezetfüggő.

2014. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!