Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi alkoholtól lesz az...

Mennyi alkoholtól lesz az ember alkoholista?

Figyelt kérdés
Úgy értem mennyit kell ahhoz inni, hogy függővé válj? Mostanában sokat bulizok, mivel nyár van és van, hogy heti 2X-3X vagyok részeg...Nem lesz baj ugye?
2013. júl. 12. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy olvastam még régen, hogy elvileg 20-30 nap folyamatos alkoholizálás után már kialakulhat függőség. A heti 2-3 alkalom csak huzamosabb idő után válna függőséggé szerintem. Ha meg nem, akkor a magyar fiatalok 70%-a alkoholista. :D Persze ezek nem biztos hogy hiteles adatok, sőt ez igazándiból emberfüggő is. De ha te alkoholista vagy, akkor én is ... :D :D :D
2013. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dejong válasza:
Az alkoholista kívánja a szeszt,nem tud nélküle lenni...aki alkoholista mindennap iszik valamit,és nem egy deci bort ha érted...
2013. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mennyiségben mérik az alkoholizmust.


Téves elképzelés, hogy napi 1dl bor mellett nem lehet alkoholista valaki, nyugodtan lehet. Az alkoholizmus, más néven alkoholfüggőség a függésben nyilvánul meg, az alany nem bír ki huzamosabb időt szeszfogyasztás nélkül, nem az ízért, a felfrissülésért fogyasztja, hanem hogy a belső késztetést az ivásra enyhítse.

2013. júl. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az alkoholisták általában érzelmileg menekülnek maguk elől.


Azaz érzelmi problémáikkal nem hajlandóak szembenézni.

2013. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom mi/ki az az alkoholista, nem ez volt a kérdés. Az elsőnek köszi.:)
2013. júl. 12. 20:57
 6/6 Phoney ***** válasza:
100%

Ha testi alkoholfüggőségre gondolsz, az csak akkor alakul ki, ha lényegében egyfolytában részeg vagy0. (Persze, vannak mesék róla, hogy valaki napi 1 itallal is dellíriumba esett megvonáskor, de azokból vagy az 1 ital nem igaz, vagy a delírium...)


Baj éppen lehet belőle (megviselheti a szervezeted, illetve kialakulhat a rendszeres ivás szokása), de tényleges alkoholfüggőség nem.

2013. júl. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!