Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek napi 1-2 deciliter...

Szerintetek napi 1-2 deciliter bor egészséges?

Figyelt kérdés
Én azt olvastam hogy napi 1-2 deciliter vörösbor jó a szív és érrendszeri betegséges elhárítására, meg egy csomó mindenre. Már jó ideje iszok napi 1-2 decit, meg finom is sztem. :) Ja, 22 éves vagyok.
2013. okt. 23. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Egy pohár vörösbor hasznos tud lenni.
2013. okt. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen egészséges, de ezt nem szellemi dolgozókra, tanulókra vonatkozik, hanem átlag kétkezi munkásokra. Kicsit tompítja az agyat.
2013. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha étkezés után főleg este iszod, akkor nem tompítja az agyat, és valóban egészséges.
2013. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Általában este, igen. :D Mondom, max 1-1.5 deci, én betartom a szabályokat, mert már 1 üveggel káros lenne.
2013. okt. 23. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Én legutóbb azt olvastam, hogy összességében nem egészséges még ez a mennyiség sem, hanem egy kicsit káros, ugyanis a szív- és érrendszerre gyakorolt jó hatása mellett vannak rossz hatásai is. De aki szereti, az igyon ennyit - és tényleg csak ennyit - nyugodtan, ilyen kis mértéknél még nem lehet a rossz hatás olyan nagy, hogy ne érné meg az élvezet miatt. A csoki is egészségtelenül megrúgja az ember vércukorszintjét, mégse értelmetlen csokit enni.
2013. okt. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

A „minden mennyiségben káros az alkohol” elvet azért terjesztik (legyenek orvosok vagy más okból aggódók), mert az emberek nagy része könnyen alkoholistává válhat, ha rendszeres alkoholfogyasztóként valamilyen rossz élethelyzetbe kerül. De ennyi alkoholnak alapvetően nincs veszélye.


Az ilyen alkoholmennyiséget fogyasztó emberek közt (igyanak bár vörösbort vagy bármi mást!) nem mutatható ki semmiféle egészségügyi hátrány az absztinensekhez képest, sőt, kevésbé vannak kitéve pl. öregkori szenilitásnak.


Mondjuk én nem tartom igazán előnyösnek (főleg mentálhigiénés okokból), ha valaki heti 4 napnál gyakrabban megiszik valamit.

2013. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!