Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ér ez a "whisky" valamit?...

Ér ez a "whisky" valamit? Egyáltalán iható?

Figyelt kérdés
Szüleim vettek nekem még anno egy a születési évemmel megegyező évjáratú magyar "whiskyt". Windfield névre hallgatt. Kezeltvíz, gabonaszesz és természetes aromák vannak benne, az üvegen még rajta van, hogy idézi a skót whisky ízét. Lehet elraktak nekem szüleim tizennyolc évre egy kommerszeszt? Mit várhatok tőle ízben?

2013. nov. 8. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyisd ki és megtudod.


Egyébként meg kb. ugyanazt, mint egy ballentines-tól, ha kólát öntesz bele.

2013. nov. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy hét múlva kinyitom, ezek szerint nem kell számitanom semmi jóra.
2013. nov. 8. 18:17
 3/10 Phoney ***** válasza:

Érni lényegében semmit nem ér, de jó esetben jobb egy „mezei” kommersz szeszes italnál. Ez egy EU előtti márka volt, amikor whisky néven még sok mindent el lehetett adni. ( [link] )


A gabonaszesz jelenléte némi gyártói jóindulatot feltételez (a „mindegycsakártson” kommersz általában melaszszeszből és mesterséges aromából van), tehát jó esetben iható annyira, mint a mai legolcsóbb hiperes scotch-ok (a pár évvel ezelőtti Old Man's szeszesital is hozta ezt a szintet). Kis elvetemültséggel jégre is lehet tölteni, a többieknek meg az örökzöld szódás limonádéba vagy kólába keverve.

2013. nov. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért, a Ballentines egész iható kólával? :) Jó lesz az.
2013. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én a piákat inkább tisztán szeretem inni, kár hogy a Bacardi Black volt eddig a legjobb töményitalom, amit akkor még nem is tudtam normálisan inni. De valószínű a fent említet gabonaszeszt megkostólom egyszer tisztán, aztán haverokkal egy görbeestén kolával jó lesz.
2013. nov. 8. 18:52
 6/10 intrepid ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, hívjál meg, nagy szivacs vagyok, gyorsan feltakarítom neked, hogy ne okozzon már problémát.
2013. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A születési évemmel megegyező nem tiszta hogy mit jelent. A születésedkor palackozták? Mert akkor az semmit nem jelent, a palackban nem érlelődik tovább. De ha most vettek neked egy 30 évig érlelt viszkit, akkor ér valamit.


Egyébként szerintem egy értéktelen kommersz lesz. De berúgni biztosan belehet tőle.

2013. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A palackra annyi van rányomva, hogy 1995, szerintem ez inkább reklám fogás lehet. Nincs semmi olyan rajta, hogy érlelve lenne.
2013. nov. 9. 23:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem idd meg és hányd ki!
2013. nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na kinyitottam, nem volt valami jó, de ihatatlanak sem nevezném.
2013. nov. 15. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!