Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mondanátok néhány reális árú...

Mondanátok néhány reális árú iható magyar bort?

Figyelt kérdés

Mondjuk 3-4eFt-ig. Szeretnék hazai borokat fogyasztani, kóstoltam már jópárat, de jóval még nem találkoztam. Alapvetően háromféle van:

- erősen ecetízű. Ilyen a legtöbb cabernet és portugieser, még a nagy nevek is (Gere Attila, stb.).

- túl szénsavas (pl. Teleki)

- keserű (pl. Szeremley Pinot Noir). Ez utóbbi volt a legihatóbb eddig, amit kóstoltam, de nemrég olvastam, hogy például a harlekin-katicák miatt lehet keserű egy bor, mert belekerülnek a mustba. Ki tudja, talán ezzel is ez van. Akkor inkább nem kérek, kösz.


2013. okt. 20. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a Vinagora borversenyen melyek nyertek aranyérmet, és válogass azok közül.
2013. okt. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bevallom, nekem kétségeim vannak, hogy a boltban is ugyanazt árulják-e, amit a versenyre visznek...
2013. okt. 20. 19:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Lekhejesebb tán, ha vesző ety párszáz hegtár szöllőt valahun Tokajhegyajján, bevéső valami pincét a tufába, kivágsz nehány tőgyfát hordónak, oszt csinász magadnak harlekinmenetes szemelt rizlinget! :-D


Óh anyám, borogass!

2013. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
egyszerűbbet is tudok: veszek a piacon szőlőt, levet facsarok belőle, és beleöntök egy kis 70%-os alkoholt
2013. okt. 20. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
A Somlói Juhfark az egyik kedvencem, 2000 körül mozog csak.
2013. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az ecetíz és a keserű íz, az borhiba
2013. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fishbone158: erre én is rájöttem :)
2013. okt. 21. 19:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor jó! Csak, azért írtam, mert ha ilyen volt az adott bor, amit kóstoltál érdemes lenne egy másik palackkal is megkóstolni, hogy hátha más karaktert ad a bor és persze feltételezve, hogy nincs hibája a bornak!


A harlenkin katicás sztori meg....hát érdekes, ahhoz, hogy az adott tétel ténylegesen keserű legyen, több kilónyi katicának kellene bekerülni a szőlőbe, hogy észrevehető legyen az ízén! És az, hogy egy bor keserű nagyon-nagyon sok mindentől függ! :)


Milyen jellegű borokat szeretsz amúgy száraz, félédes, édes, esszencia? Úgy tudok neked mondani! :) Bár, mondjuk aki igazi bort akar inni, az csak szárazat iszik! :)

2013. okt. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
szárazat. Mondj párat.
2013. okt. 22. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Gál Tibor Pinot Noir 2009

Gróf Degenfeld Furmint 2011

Pannonhalmi Rajnairizling 2012

Dúzsi Syrah 2010

Szecső Tamás Szürkebarát 2011

Hétszőlő Szamorodni 2012

2013. okt. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!