Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az almabor hány hétig forr?

Richárd9310 kérdése:

Az almabor hány hétig forr?

Figyelt kérdés

Szerintem maximum 2 hétig forr, de nem vagyok benne biztos.

Mindenképpen hozzáértők válaszát várom, akik személyes tapasztalattal rendelkeznek!!!



2013. nov. 13. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ, miben, hány fokon tárolod, mennyi must van egy edényben vagy hordóban
2013. nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Almabort még nem, de egyéb gyümölcsborokat (meggy) rendszeresen készitek - a kétféle bor között jelentéktelen eltérés van. A szőlőmust "zajos" erjedése néhány nap, max. 1 hét, mivel a szőlő csak szőlőcukrot (glükoz) tartalmaz, amit az erjesztőgombák könnyen alkohollá alakítanak. A gyümölcsborok erjedése lényegesen tovább tart (zajos erjedés akár 2 - 3 hét)

1./a gyümölcsök gyümölcscukrot (fruktóz) tartalmaznak, mely alkohollá lasabban tud átalakulni.

2./a cukor pótlása répacukorral történik, mely egy kettőscukor (glükoz+fruktóz)

Az erjedés kissé gyorsítható:

1./a kifejtett meggyet (almareszeléket) 2 - 3 napig előerjesztem, hogy a gombák elszaporodjanak (víz+cukor ezután kerül hozzá)

2./a szükséges cukrot vízben kb 80 fokig felmelegitem, így a cukor könnyebben oldódik és egyben INVERTÁLÓDIK, mely az erjedést megkönnyíti.

A zajos erjedés után a bor fejthető, de lassú alig érzékelhető erjedés hónapokig is eltarthat

Ennek a lapnak a megnézését javaslom:


[link]

2013. nov. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2/2 KIEGÉSZÍTÉSE: a 80 fokos cukoroldatot lehűteni, mert különben a gombák elpusztulnak!!!!
2013. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!