Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkoholizmus, ha itthon...

Alkoholizmus, ha itthon egyedül kezdek borozgatni?

Figyelt kérdés

Egyáltalán baj, ha egyedül iszik az ember?

Nem mondanám, hogy minden nap megiszok egy üveg bort, de vannak napok mikor lecsúszik 3-4 pohárkával. Vannak durvább napjaim is, mikor egy üveggel megtudok inni. Ez az alkoholizmus jele?

A barátokkal is mikor kimegyünk általában én vagyok az első/egyetlen aki becsiccsent.


2013. dec. 16. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
En is szoktam egyedul borozgatni... de egyedul max par poharral, akarcsak Te. En nem hiszem hogy ez az alkoholizmus jele. Bar en csak hetvegen borozgatok, het kozben sose.
2013. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
van, hogy megiszok kettővel is magamban... kis zenélgetés kis borozgatás tök jó :) ilyenkor télen meg főleg
2013. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nyugodtan megihat az ember magában 1-2 pohárral vacsorához, TV-nézés közben. Egyáltalán nem tartom kulturáltabbnak a kocsmai borozgatást. Ökör iszik magában? Ugyan már! Szerintem ökör iszik a kocsmában.
2013. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Mi alkoholizmus van abban, ha az ember kulturáltan borozgat? Semmi baj nincs a magányos ivásban, ha sör, ha 85%-os abszint. Próbáltam már mindkettőt, de ha valaki szerint az én évi (hasraütve) 6-8 felesem, 2-3 üveg borom és 2 tucat söröm elfogyasztása alkoholizmus, annak érdekes fogalmai lehetnek erről a dologról.

Csak mert olvastam már itt, hogy nagyon töményet csak az alkoholisták isznak... Pedig nem.

2013. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én minden héten egyszer sörözök, és berúgok itthon. Ahogy írták előttem is, filmezek, zenét hallgatok, és vacsorázom, nagyon jó kikapcsolódás. Nem tartom alkoholizmusnak, nagyon kellemes időtöltés az ember szabadnapjára.
2013. dec. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 3-4 pohárka nem az, az üveg is "oké", ha nem napi szintű.
2013. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A háziorvosom szerint a napi egy sör alkoholizmus ! Mikor elmondtam a gyárból kifele mindig megiszunk egy sör egy keserűvel , le volt döbbenve Ez-EZ visszafordíthatatlan májkárosodáshoz vezet . Azt már el sem mondtam fizetésnap többet :)) Családi történetem is megdöbbenve halhatta . Nagyapám parasztembervolt reggel 4-órakor kelt nyitott egy felessel , megetette az állatokat 6-7-kor megreggelizett ivott egy cikória kávét egy stampóval, 10 óraira mindig fokhagymás pirítóst evett pálinkás teával , utána egész nap megivott 1 liter bort 2 liter szódával . 94-évig élt belőle nem gazdagodtak meg az orvosok :)
2013. dec. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha normálisan,mértékkel fogyasztasz még nem vagy alkesz,semmi köze hozzá,ha megiszol pár pohárkával.szerintem akkor alkoholista az ember,ha már a feladatait,tennivalóit nem tudja ellátni mindaddig,amíg meg nem ivott valamit és el nem ér egy bizonyos véralkohol szintet.gondolok itt olyanra,hogy szeretne megfogni valamit de nem tudja,mert annyira remeg a keze.ezt csak úgy orvosolhatja,ha megiszik valamit.na itt kezdődik az alesz.a kérdésből kiindulva te nem tarthatsz ott,ahhoz nagyon-nagyon sokat kell inni,hogy alkoholista váljon belőled.
2013. dec. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bajer ***** válasza:
Nagyon egyszerű eldönteni, hogy ki alkoholista. Az, akinek vannak elvonási tünetei. Ezek: étvágytalanság, remegés, verejtékezés, gyomorfájás, nehéz légzés, heves szívverés, fulladásos halál ha az illető nem iszik újabb alkohol adagot. Az alkoholizmus szövődményei a gyomorhurut, gyomor és nyelőcső vérzés, májzsugor, vízödéma a hasüregben, májrák, hasnyálmirigy rák, értágulat az orron, magas vérnyomás. Ha ezek közül egyiket se tapasztaltad, akkor ez nem alkoholizmus.
2015. dec. 28. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!