Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jó ötlet? 14 éves vagyok és...

Jó ötlet? 14 éves vagyok és egyedül vagyok itthon, kaja nincs itthon, ilyet csinálnék?

Figyelt kérdés

spenótot megfőznék 20 perc alatt(leveles kerti) főznék ki rizst(hogy kell és mennyit hogy egy adag legyen) majd összevágnám a spenótot és összekeverném, hozzá főznék egy tojást

köszönöm


2011. jún. 16. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A spenótot mixerben szoktam összepépesíteni, nem kell vacakolni az összevágással... Egy személyre való rizs kb egy kávéscsészényi (nyersen) duplaannyi forrásban lévő vízzel felöntve.
2011. jún. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

ilyen konyhai turmixgépek meg botmixerek nincsenek nekünk

2011. jún. 16. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

a leveles kertit, ha megmostad alaposan és a vastag levélnyelet is leszedted, forrásban lévő, szódabikarbónás vízbe kb egy percre. utána szűrd le.egymagadnak kb 30 deka spenót kell, mert nagyon összeesik.

egy kis lével botmixerrel pépesítsd.

ebbe a szép zöld pépbe tehetsz egy kis préselt fokhagymát, majd egy pohárba tegyél két kanál lisztet,amit tejjel csomómentejre keversz. a tejet mindig kanalanként add a liszthez. ha folyós, mint a tejföl, akkor add a spenóthoz. egyet forralj rajta lassan, amíg pöfögni kezd. delikáttal, borssal ízesítheted még.

én rántással szoktam, de az Neked még bonyolult lenne:))

általában egy személyre 8-10 deka rizst számolunk nyersen.

ennyit kb egy kanál zsíron (olajon )megfuttatsz, amig

a zsiradék minden szemet ér, és kétszeres vízzel fölengedsz. só, vagy delikát megy bele ízlés szerint.

az első forrásig főzd, míg felszívta a vizet. villával keverd át, és tedd félre. konyharuhával takard le és a saját gőzében megpuhul.

a tojásból tükörtojást sütnék a spenót mellé.

mi krumplival szoktuk enni, de rizzsel is biztos finom lesz.ha van otthon tasakos rizs, még könnyebb a dolgod.

sok sikert kislány:))

2011. jún. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor marad az összevágás..

1. voltam

2011. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a főtt spenótot akkor villával alaposan törd össze, úgy is finom lesz, sokan így szeretik, nem pépesítve.

vagy deszkán , éles késsel öszeaprítod.

régen sem voltak gépek, mégis népszerű volt a spenót.

2011. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm

ha jól sikerül akkor anyukámnak is megcsinálom ameddigra jön haza a munkából:)

2011. jún. 16. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

jaj, de aranyos vagy :)) biztosan nagyon örül majd anyukád, még, ha nem is lesz tökéletes akkor is.

a lényeg a jó szándék, és biztosan méltányolni fogja.

aztán meg is beszélhetitek, hogy ő, hogyan szokta, és lassan sokmindent meg fogsz tanulni sütni főzni.


puszi egy nagymamától!

2011. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!