Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szekrényemen volt félévig...

Szekrényemen volt félévig palackozott bor állítva attól nincs baja ugye?

Figyelt kérdés
Gondolom nem kéne semm bajának lennie csak hát így meleg helyen volt meg nem fektetve, de csak fél évig körülbelűl nem éveken át. Ez nem jelent gondot ugye?
2014. jan. 27. 16:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Júliúsban volt palackozva az van ráírva..
2014. jan. 27. 16:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Kóstold meg. Ha savanyú, vagy kicsit pezseg, én akkor is meginnám, mert alkoholt nem öntünk ki, de akkor ha nem ízlik öntsd ki.
2014. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Phoney ***** válasza:
Egy komolyabb bor ettől veszíthet valamit az élvezeti értékéből, de igazán baja nem lesz. A hiperek polcain is ott állnak a melegben a többezres borok, akár ennél hoszabb ideig is...
2014. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem túl minőségi borról van szó igazából csak valamiért eddig nem fogyott el..

2014. jan. 27. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a fektetve tárolásnak az a lényege, hogy a dugó bor felöli része folyadékba legyen (ez esetben a borban) így a dugò nem szárad ki és így nem jut oxigén se a palackba. Kérdés hogy mennyi ideig kell állítva legyen a bor hogy kiszáradjon a dugó.
2014. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megittam már azóta, nem volt semmi fura íze.
2014. jan. 28. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!