Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha 18 év alatt nem adnak ki...

Ha 18 év alatt nem adnak ki alkoholos italt, akkor pl. rumos csokit miért vehet bárki?

Figyelt kérdés

Nyilván azért nem adnak 18 év alatt alkoholt hogy a gyerekek ne rúgjanak be, és ez helyén is való. De akkor pl. venni 3 doboz rumos csokit 18 alatt miért legális? Kellő mennyiségben attól is be lehet rúgni, és ezek szerint az teljesen törvényes.

Persze más kérdés hogy a gyakorlatban amúgy is szerez mindenki alkoholt 18 alatt is, de nem arról beszélek, hanem csak a törvényeket nézem. Nem értelmetlen ez így?



#alkohol #tilalom #rumos csoki
2014. febr. 14. 18:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesen tudományos célzattal most meg is kóstoltam, természetesen baromi rossz, de nem rosszabb mint egy sima pálinka (szerintem az is baromi rossz). Alapvetően annyira alkoholos hogy az még a tömény vaníliaízt is elnyomja.
2014. febr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Illetve valamilyen erősebb ízű üdítőhöz is hozzá lehetne keverni. Szerintem ez egy teljesen valós alternatíva.
2014. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Phoney ***** válasza:
Teljesen mindegy, mihez kevered az aromát. Ha a 15 éves hülyegyerek rájön, hogy az aromában alkohol van, és ingyen kat kiadják neki a boltban (ehhez eleve ritka okosnak kell lennie, csak úgy margón jegyzem meg), rendkívül kevés pohár után halálosan undorodni fog mindegyik íztől, mert igenis SOK aroma van bennük az alkoholtartalomra vetítve (ezért is aromák, ugye.) 3 cl rumaroma pl. 2 dl vodkából képes "rumot" csinálni, ráadásul nagyon rosszat. Az az égvilágon semmit se jelent, hogy neked elsőre nem tűnt olyan vészesznek. Próbálj csak egyszer meginni 3-4 italra való alkoholt ilyenekből (amennyinél amúgy egy átlag 15 éves simán többet iszik péntek esténként), 6-8 fiola doktorötkervanília után nagyon nem leszel hálás az ötletért...
2014. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Részemről semmilyen alkoholból nem bírnék meginni 3-4 italra valót :), annyira utálom. És annyit hadd tegyek hozzá hogy a rumaromát is megkóstoltam és az viszont ihatatlanul rossz volt, tényleg nagyon tömény és még csak nem is rum ízű pedig azt gondoltam a kettőből az lesz a jobb. Nem akarok én senkit arra buzdítani hogy ettől rúgjon be, pusztán igazat adok a kérdezőnek abban, hogy a szabályozás nem következetes. A kamaszok gyomra meg szerintem mindent kibír, mustáros kenyeret lekvárral ha épp arról van szó, meg a végbélbe helyezett dianás cukorka legendája is ebből a korosztályból indult (amit nálunk annó a sulibüfében árultak); aki mást nem tud szerezni az beérné ezzel is. Bár abban igazad lehet hogy maguktól vlsz nem jutna eszükbe imigyen alkoholhoz jutni :D.
2014. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
2014. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"z alkoholt sokszor használják főzéshez is, pl borok vodka sörök, rumok stb de mivel 76C-on párolog az alkohol ezért gyakorlatilag tíz perc alatt elpárolog az alkohol a főzésben lévő ételből és csak az ízanyag marad meg azaz a rum íze, ugyanez a helyzet a csokival is"

Ez mekkora marhaság a sört főzik és mégse párolog el belőle az alkohol!

2014. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

10.


Szövegértés egyes, leülhetsz.


A Dr. Oetkre aromában 28% az etilalkohol. Tehát a 38 ml-es aroma 100%-ából 28% etilalkohol.

NEM PEDIG(!) 28%-OS etilalkohol...

2014. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az ablakmosóban is van, a jégoldóban, a szájvízben, de nem ismerek egy olyan hülyét se (pedig állami iskolába jártam), aki rövidital gyanánt vedelte volna őket. Akinek meg 18 év alatt vodkára, vagy borra fáj a foga az úgyis tud szerezni valahogy, mindig is tudtak, most is lehet és szerintem a jövőben is fognak. A szerencsétlen kisboltos, akinek alig van forgalma szerintem nem akar vevő-madárijesztő lenni azzal, hogy személyit meg babámf.szát kéreget.
2014. febr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

17-es ne égesd magad, sehol nem írtam hogy 28%-os...

De a linket elolvasta valaki? A patikai alkoholból ténylegesen lehet fogyasztható italt készíteni, és a hozzászólók szerint nem korhatáros.

2014. febr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

""z alkoholt sokszor használják főzéshez is, pl borok vodka sörök, rumok stb de mivel 76C-on párolog az alkohol ezért gyakorlatilag tíz perc alatt elpárolog az alkohol a főzésben lévő ételből és csak az ízanyag marad meg azaz a rum íze, ugyanez a helyzet a csokival is"

Ez mekkora marhaság a sört főzik és mégse párolog el belőle az alkohol!"


Szerintem meg az a marhaság amit írtál, mert amikor megfőzik a sört nincs benne alkohol, tulajdonképpen ez az alkoholmentes sör, ahhoz hogy alkohol legyen benne a kifőzés után még hónapokig erjeszteni kell hogy alkohol legyen benne.

2014. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!