Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha 18 év alatt nem adnak ki...

Ha 18 év alatt nem adnak ki alkoholos italt, akkor pl. rumos csokit miért vehet bárki?

Figyelt kérdés

Nyilván azért nem adnak 18 év alatt alkoholt hogy a gyerekek ne rúgjanak be, és ez helyén is való. De akkor pl. venni 3 doboz rumos csokit 18 alatt miért legális? Kellő mennyiségben attól is be lehet rúgni, és ezek szerint az teljesen törvényes.

Persze más kérdés hogy a gyakorlatban amúgy is szerez mindenki alkoholt 18 alatt is, de nem arról beszélek, hanem csak a törvényeket nézem. Nem értelmetlen ez így?



#alkohol #tilalom #rumos csoki
2014. febr. 14. 18:06
1 2 3
 21/22 Phoney ***** válasza:
100%

Ha már így ölre mentek:


– a párlatok (rum, stb.) íze nem igazán marad meg. Azokat lepárlással készítik, tehát a jellegzetes íz- és illatanyagaik ILLÉKONYAK. (Nem, a barnáknak nem a fahordó adja a jellegüket, mert akkor tökegyforma lenne a whisky, brandy, rum, stb.) Rumot és hasonlókat nem használnak olyan ételben (hacsak nem pácolásra, mittomén), amit utána főznek/sütnek. A söré, boré részben megmarad, mert abban szárazanyag is van.


– A sört (ahogy a 20-as írja, az erjesztés ELŐTT főzik, hogy a malátában lévő enzim elcukrosítsa a gabonakeményítőt.)


– A patikai alkohol valóban azonos az étkezési finomszesszel, de 1. szerintem azt hivatalosan ki se adhatnák, mivel az a saját készítményeikhez van, gondolom ezért is adják méregdrága felárral, 2. ha mégis, 18 alattinak biztosan nem adhatnák oda.


– Ablakmosóban, jégoldóban denaturált szesz van, amit tisztán is meg lehet venni, 800 Ft/liter/90%. A világ egyik legkeserűbb vegyülete van benne (denatónium-benzoát), a tudomány nevében a számba vettem hígítva, és garantálom, hogy ettől emberfia csakis sugárban hányni tudna, alkoholizálni nem. (Ahogyan a vaníliaaromát sem veszi be még egy tinédzser gyomra sem, még kólával keverve sem, mert hozzászokás helyett sugárban hányás lépne fel, maradjunk ennyiben.) A szájvízben részlegesen denaturált szesz van (ez nem tudom, mit jelent pontosan, de egy biztos, a berúgásban nem lesz köszönet), és alkoholtartalomra vetítve sokkal drágább, mint a vodka.

2014. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ahogy a linkelt kérdésben írták, hetvenvalahányszázalékost kiadnak a patikában, fertőtlenítésre, pl a kisbabák köldökét azzal szokták kenni. Ittam is ebből készült likőrt, nagyon is jó volt. De nem tudom hogy kiadják-e 18 év alatt.
2014. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!