Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 2 üveg whisky 10 ezerért! Jó...

2 üveg whisky 10 ezerért! Jó a kombó?

Figyelt kérdés

Buli lesz és hát whisky szerető népség vagyunk ezért összedobtuk a pénzünket , 10 ezer a keret és elkezdtünk nézelődni egy jó miskolci italbolt honlapján . Mivel a szállítási költség lejön belőle így 8700 a keretünk ebből próbálnánk kihozni a "legminőségibbet " :)

Amit a listánkra tettünk : Islay Mist Deluxe , The Black Grouse , Jameson ami pedig feketó ló számunkra az a (Black & White , Hankey Bannister , Evan Williams Kentucky Bourbon és Kilbeggan )

Igazából tökre mindegy hogy Bourbon , skót vagy ír mert mindegyiket szeretjük viszont a J kezdőbetűs tömegwhiskykkel már tele a tökünk ezért ezekből válogatnánk. Mely 2 palackot ajánljátok ?

Többség a Jameson - Islay Mist kettőst favorizálja de azért kikérnénk a véleményeket :)

Esetleg ha tudtok jobb 2 kombót vagy ezeken kívül más whiskyt azt is elfogadjuk :)



2014. febr. 18. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Jameson, makers mark


Setaljatok el erte akkor nem kell fizetni a szallitasert.

2014. febr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
97%

Evan Williams 7 és Islay Mist. Ez a kettő 4 ezer alatt kb. mindent ver.


De sejtem melyik bolt, ott lennie kéne ezeknek is:


– Jim Beam Rye (nem kell félni tőle, nem olyan, mint a fehérdzsimbím, azt én sem szeretem), elvileg most 4200

– GlenGrant Single Malt, 4500. Ez akkor ajánlott, ha a füstös-édes islay helyett malátásat-szárazat akartok.


A Black Grouse, Jameson ezekhez képest elég semmilyenízű (az nyomja az első mínuszt, aki a többit is ismeri).


Maker's Mark helyett Old Grand Dad's-t vennék, mert az még beleférhet az árba (ha személyesen veszitek át), és engem jobban meggyőzött, mint a Maker's. De 5-6 között egyáltalán nem hülyeség a Jim Beam Black sem.

2014. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Phoney igazából titkon vártam a válaszod mert szoktam figyelgetni hogy kommentelsz , reméltem most is megteszed és voalá :)


Nem én voltam az egyetlen ember aki döntött de a Jim Beam Blacket megvettük mellé egy sima Jameson a nép akaratából kifolyólag . Lenne egy kérdésem ami miatt egy teljesen másikat nem akarok kiírni :)


Milyen whiskyket ajánlasz 5-10 ezer között illetve 10-15 ezer között ? Csak mert gyűjtésbe fognék és először az alsóbb kategóriásokból lőném ki a jobbakat aztán majd felfelé szépen lassan tehát várnám véleményed amit köszönök is előre :)

2014. febr. 20. 21:27
 4/6 Phoney ***** válasza:
95%

Ennyiért már nagyon sok jó van, pl:


-- Bushmills 10 y. Single Malt Irish (ízes, de kezdőnek sem bonyolult)

-- Cragganmore 12 Single Malt Scotch (szintén)

-- Blanton's Single Barrel Bourbon (szintén, de ez 12e körül van)

-- Elijah Craig 12 y. Bourbon (ez markáns, „fűszeres”, de ha ezt bírod, akkor az egyik legjobb)


Ha kimondottan lágy ízek is játszanak, akkor:


-- Evan Williams Single Barrel Bourbon

-- Old Grand Dad's Bourbon

-- Crown Royal (ez kanadai, nagyon könnyű, szinte „érlelt vodka”, de nagyon kellemes)

-- Bushmill's Black Bush

-- Glenlivet 12 single malt scotch

-- Johnnie Walker Black Label (ezt akár markánsnak is lehet nevezni)

-- Lauder's 12, 15 (de csak ha olcsóbb a Johnnie Black-nél)


10 fölött a többségre nincs panasz, de itt már az oszlopos blendeket ("blended scotch whisky" és mezei "irish whiskey" nem annyira érdemes erőltetni. Habár a Johnnie Walker Double Black állítólag pöpec.


10-12 fölé szerintem nem érdemes sietni, mert jó ideig hibátlan élvezet vár ezen belül is.

2014. febr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :)

Akkor végig zongorázom ezt az " alacsonyabb " árosztályt :)

Egyébként vettünk egy Jim Beam Black-et és nagyon kellemes meglepetést okozott ! :)

2014. febr. 26. 00:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi a bajod a Jack Danielsel?

"a J kezdőbetűs tömegwhiskykkel már tele a tökünk"

2016. szept. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!