Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha az ember nem szereti az...

Ha az ember nem szereti az alkoholokat, akkor a drága alkoholokat inni jobb?

Figyelt kérdés
Szóval a minőségibb italok azok ihatóbbak? Minőség vagy drága úgy értem, mondjuk 15-20 ezer egy üveg vodka. Azoknak már jobb ízűk van?

2014. febr. 18. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem szereti az 5000 Ft-os vodkát az nem fogja szeretni a 20 ezer forintosat sem.

Nem teljesen az áron múlik. Ha az alkohol ízét, az erős, tömény italokat nem szereted, akkor mást kell inni. Pl. édes likőrök, pezsgő, fehér bor. Ezekből van olyan, ami nagyon finom, jó minőségű és nem is kifejezetten drága.

2014. febr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem a kérdést! Ha nem szereti, akkor az azt jelenti, nem ízlik neki! Ha nem ízlik neki, akkor miért költene többet rá? Főleg itt a vodka a példa, aminek nincs is íze! Javaslom inkább öntsd fel narancslével a gagyit!
2014. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még akkor is ízlés dolga, szóval nem biztos, hogy ízleni fog. Ha mindenáron töményet akarsz, akkor javaslom a minőségi gyümölcspálinkákat.
2014. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább igyál egy koktélt, az hasonlít legkevésbé az alkoholra.
2014. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aki nem szereti az alkoholt, az nem igyon alkoholt.

Én nem szeretem például a vodkát, nem is erőltetem soha.

Inkább iszok sört vagy pálinkát, mert azt szeretem.

2014. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt így nem tudhatjuk, ízlés dolga.

De a drágábbak gyakran finomabbak, illetve a nagyon olcsók baromi rosszak inkább :D Ha valaki azért nem szereti mondjuk a whiskyt, mert eddig csak Ballentinest ivott, annak lehet, hogy bejönne egy rendes :) Én pl. szeretem a jó whiskyt (már ami pont megfelel az ízlésemnek is), de a Ballentinest meg nem innám...

A vodka pont az, ami szerintem iható olcsóbb verzióban is (pl. Finlandia, alá még sose mentem, de az egész megtenné nekem, ha nem lenne Russkij Standard, ami nekem jobban bejön). Plusz a bor, sose fogtam még mellé Cabernet Savignonnal, bármilyen is volt az ára...

Amúgy van íze a vodkának, bár nem valami intenzív.


Ha nem tudnám, hogy van-e ital, amit szeretek, tuti nem költenék rá 20 ezret... Még a tutira bejövős whiskykre se költök ennyit, boldog vagyok a fiatal Glenlivettel is...

2014. febr. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Phoney ***** válasza:

Igen, a drága italok elsősorban azért kerülnek többe (normális esetben...), mert kellemesebbek és finomabbak is. Senki nem tudja megígérni neked, hogy ízleni fognak, de 1-1 italfajta 3 és 8 ezres változata általában ég és föld.


Érdemes kipróbálnod egy 7-10e Ft/7 dl-es italt egy neked szimpatikus italfajtából. 10e Ft-nál lényegesen drágább ital fölösleges erre a célra. (Vodkából meg végképp, mert a 10-12 ezres vodkáknál megáll a tudomány, onnan már minőségben nincs felfelé, csak marketingben meg szép üvegben...)

2014. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Drága, minőségi italok természetes, hogy jobbak, össze sem lehet hasonlítani az olcsóbbakkal, igaz ez a röviditalra és a borokra is, tehát megszeretheted, ha valóban jót iszol.
2014. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsó italokat arra találták ki, hogy hogy kevés pénzből be lehessen tőlük rúgni. A közepest arra, hogy finom legyen. De a drága italokat csak azok tudják értékelni, akik rendszeresen fogyasztják a finom piákat.
2014. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha magával az "alkoholízzel" van problémád, akkor szerintem ne vodkát igyál. Sőt, a gagyi likőröket is kerüld. A drágábbakon is még érezni azt a csípős ízt, de már sokkal kellemesebbek. Sokáig én pl csak sört voltam hajlandó (meg)inni, mert minden más piának az ízétől kivert a víz. Aztán jött a cherry (csak is Garrone) és örök szerelem lett a miénk. Egy kis kólával felöntve teljesen olyan volt mintha tömény cherry coke-t inna az ember. Aztán kezdtem megbarátkozni más italokkal is, de a vodkát még mindig utálom. :D Pl 1-2 éve ittam 6 puttonyos 20 éves tokaji aszút, valami istenien finom volt, azóta simán előfordul, hogy havonta egyszer nagyobb főzőcske után a vacsorához bort iszunk a párommal, pedig előtte maximum a 100 %os narancslé volt a kirúgunk a hámból ital.. :)
2014. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!