Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik alkoholos italnak van...

Melyik alkoholos italnak van a legmagasabb alkohol foka?

Figyelt kérdés

2014. febr. 23. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
pálinka
2014. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
mult héten olvastam valahol ,hogy van 74 fokos pálinka.
2014. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Az abszintből létezik 83 fokos.
2014. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Amivel eddig én találkoztam, azok közül az abszint volt a legtöményebb, olyan 80% körül van.
2014. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Phoney ***** válasza:
100%

Az étkezési finomszesznek. 90-95%-on forgalmazzák.


A kérdésed alapján nem feltétlenül érted ezt az alkoholfok-dolgot, úgyhogy megpróbálnám röviden: a párlatok normális esetben 65–95% közt folynak le az üstből, de hígítva isszák meg őket. Lepárlás után pl. a vodka 95,6%, a whisky kb. 70-94%, a desztillált abszint 75-83%.


ITALként viszont nem igazán lehet beszélni róluk kb. 55 fok fölött, mert egyiket se erre találták ki. Az abszintot 11-12%-on kell fogyasztani, a pálinka gyümölcsjellege 50%-tól felfelé egyre kevésbé érvényesül, az extra erős rumokat koktélokba és sütéshez valók, a cask strength (hordó után már nem hígított) whiskyt pedig ízlés szerint kell vizezni.

2014. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
80%os abszint higitas nelkul szetmarta a torkom.
2014. febr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy fiatalság bolondság, de felénk az abszintot úgy szokás inni, hogy beveszed a karamellizált kockacukrot, aztán lehúzod felespohárból.
2014. febr. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Patikában elég tömény van, úgy tudom.

Rendes iható (már amennyire) verzióból a 85%-os abszint volt a legerősebb, amivel találkoztam. Megfelelő hangulatban le tudtam nyomni egy felest, máskor nem. Nem vagyok valami ivós, a kedvenc tömény italaimból jópár évig tart egy üveg...

De az abszint cseles a kis aromás, édes íze miatt. Sokkal enyhébbnek hat, mint amilyen - bár a 85%-os azért már így is durva. De pl. a Stroh80-ból már egy fél kortyot sem tudok inni, nem is azért tartom. Remek cucc mézes süti tetejére mézzel elkeverve vagy édességekbe, amikbe rum kell s nem hőkezeljük utána.

2014. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Phoney ***** válasza:
100%
Az abszint körül az kavarja a káoszt, hogy az "absinthe" fantázianévvel forgalmazott italok többsége még csak nem is hasonlít a valódi abszintra, és így nem is mindegyiket érdemes annyira felhígítani. A lángoló kockacukrot pl. pont ezekhez találták ki, nem az abszinthoz.
2014. febr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
Én sokat járok Párizsban. Az absinthe eredetileg 80 feletti értéket képvisel. Csak a zöld absinthe az eredeti álltalában, de ebből is van pancsolt szesz Itthon dögivel. Odakint az Őshazában ugy tanultam inni, hogy egy pezsgős pohárba öntök egy olyan jó 8-9 cl absinthot. Speckó kockacukros kanál is van hozzá, én odakint vettem, a cukrot meggyújtjuk. Karamellizáljuk a cukrot, majd tele töltjük a poharat vízzel. Itthon is így iszom. Egyébként a legütősebb feles amit eddig kint ittam, az a 3cl absinthe, 2cl Calvados és 1 cl kávé likőr. Tuti rókázás a harmadik után. :D
2014. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!