Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mondanál jó konyak, brandy,...

Mondanál jó konyak, brandy, likőr márkákat, italokat? Ami neked is ízlett?

Figyelt kérdés

5000 forint alatt keresek, ha lehet, minél olcsóbban.


Régi 20-30 éves konyakot és cherry brandy-t ittam nemrég(kb 31%-os), és sokkal jobban ízlettek, mint a manapság divatos, erős italok, pl. vodka.


Úgyhogy olyanokat keresek, amelyek édeskések, nem tűnnek erősnek, mégis ütnek. Esetleg BEVÁLT házi receptek is jöhetnek.


Tipp?



2014. márc. 7. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem egy jóval drágább ízlet. [link]

2014. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:

5e-ig elég kevés a szalonképes brandy.


– Raynal XO (ízes, tölgyes)

- San Bernardo Riserva 5 Anni (5 éves, könnyed, de elég tölgyes)

– Luxardo 12 years (lágy, könnyed, jól iható)

– St-Rémy VSOP (szintén)


De ezek közül sem lesz egyik sem olyan lágy, mint egy 20-30 éves cognac...


Ha találsz még a boltokban Bazilita Keserűt és Bazilita Likőrt (kifutóban vannak, gyakran leárazva), azok kimondottan jók, a keserű sem ténylegesen keserű, csak kesernyés, amúgy édes fűszeres almaízű, mindkettő 100% almapálinka alapú.


Házilag az eperlikőr rettenesen finom, egyszerűen turmixolj össze (lehetőleg csak éppen érett) epret annyi vodkával, amennyi ellepi, aztán töltsd zárható üvegbe, hagyd békén egy szekrényben 3-4 hónapig, fejtsd le (ez nem egyszerű mutatvány, de a vattakorong pl. állítólag megkönnyíti), majd cukrozd (literenként kb. 150-300 g ízlés szerint, DE a kóstolásnál vedd figyelembe, hogy nyersen még szeszízű, karcos a likőr), rázd össze időnként, amíg nem ülepedik le többé cukor, és megint hagyd 1-2 hónapig. Nem kell hozzá drága vodka, egy kalinka-szintű is elég hozzá, hogy a végén szó szerint semmitse érezz a szeszízből.

2014. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Lehet ,hogy én nem ittam még elég likőrt , de nekem a bolti likörök közül az Unicum Szílva a kedvencem.
2014. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javaslatokat, meg fogok őket nézni! Apropó, melyik boltban, oldalon érdemes keresgetnem, ahol az árak olcsóbbak?
2014. márc. 13. 19:27
 5/5 Phoney ***** válasza:

Jellemzően az italkereskedések a legjobbak (árban és kínálatban is), persze nem mind. A többségüknek szokott lenni honlapja és árlistája is (webáruháza csak ritkán).


Talán még az Auchanban vannak úgy-ahogy jó szeszárak. Bizonyos márkák a sparban-tescoban se drágák, de a legtöbb nagyon.

2014. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!