Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy kb.30 éves, bontatlan...

Egy kb.30 éves, bontatlan meggy likőrnek (29 százalékos) lehet ennyi idő után valami baja?

Figyelt kérdés
Felhasználhatom süteménybe ill. lehet fogyasztani?
2014. márc. 13. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
annak már van egy kis mellékíze, de bajod nem lesz tőle, ha bírod
2014. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Phoney ***** válasza:

Elvileg fogyasztható, de valóban nem feltétlenül olyan finom, mint újkorában. Ha láthatóan elérett a kupak bélése ÉS nagyon furcsa ízű, akkor viszont inkább nem innám meg.


(Jó, igazából van egy 40 éves vízipisztolyízű Pernod-m, aminek már a felét megittam, de ne mondd el senkinek:)

2014. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A fém tető alatt volt egy parafa szerű "tömítés" is rajta, teljesen kifogástalan állapotban. Ízre finom, a diós kalácsomban pedig még finomabb lett.


Ne aggódj, nem mondom senkinek! :-)

2014. márc. 13. 13:39
 4/7 mustafa33 ***** válasza:

Igazi jó háziaszony. Én addig kóstolgattam volna, hogy jó e még, míg biztos nem lettem volna benne, hogy nem csak az üveg felső részében volt jó, hanem köépen és az alján is. A sütibe meg jó az aroma is, amit nem kóstolgat ugye senki.

Egyébbként 30 év semmi, én több vagyok. ☺

2014. márc. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meggyőződtem róla, hogy középpen, sőt az alján is jó :-) De mielőtt rosszat gondolnál, csak kb. 3 dl-nyi volt az egész és ugye a tésztába is került belőle. Griotte (Fruta, národní podnik Brno)


Aromát nem használok, jobban szeretem a valódit, csak ma semmi megfelelőbbet nem találtam itthon erre a célra. Ami meg jó lett volna azt sajnáltam :-)


Hát sajnos én is :-(

2014. márc. 14. 00:37
 6/7 mustafa33 ***** válasza:

Ó, az az igazi békebeli jó Griottka ☺. Azóta sincs olyan. A maiak csak silány utánzatok.

Te? (lehet kóstolgatni kéne, felül, középen, ....? ;)

2014. márc. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Óvatosan az ilyen kétértelmű megjegyzésekkel, mert a végén még félreértem és ... ;-)
2014. márc. 14. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!