Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Segítség! Tudom hogy van 3...

Yeti41 kérdése:

Segítség! Tudom hogy van 3 különböző whisky, amerikai, skót és ír, de milyen az ízbeli különbségük?

Figyelt kérdés
És mondjatok már rá 3-3 márkát ami szerintetek jó és kapható a Tesco-ba.

2014. ápr. 16. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk én eddig összesen párféle normális whiskyt ittam, de nem képzelem, hogy mind egyforma lenne... Ha azt tenném, szerintem vennék egy Laphroaigot, hogy kigyógyuljak :D

Az amerikai és az ír amúgy whiskey, a skótok kisprórolják az e-t.

Fogalmam sincs, mi kapható a Tescóban, de én a Glenlivet-et szeretem, bár ahogy említettem, nincs nagy tapasztalatom :P

2014. ápr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van Kanadai is, bár azok nem valami jók. Igazából ahhoz hogy érezz nagyobb ízbeli különbséget valamilyen szinten szakértőnek kell lenned, én kóstoltam már jó pár féle whiskyt és az íze mind ugyanolyannak tűnt, a különbségeket a lágyságukban és a fűszerezésükben éreztem. 3 jó márka az megint olyan, hogy kinek mi a jó, meg attól is függ hogy milyen árkategória. Írből a Bushmills és a Jameson elég jó márkák. Skótból a Grant's nekem bejött a füstös ízével, illetve a Johnnie Walker és a Ballantines még ismert márkák, de az alap whiskyjük nem valami jó, inkább a 12 éves vagy annál idősebbek pl.: a Fekete Johnnie már elég jó. Amerikaiakról pedig azt mondanám, hogy az alap fehér Jim Beam az a whisky ami a legkevésbé éri meg az árát nagyon karcolja a torkomat, az alap Jack Daniel's pedig elég jó, de annyira nem amennyibe kerül. Inkább valami más Jim Beamet ajánlanék, ami drágább de sokkal jobb, pl.: Devil's cut az alap Jack Daniel's-nél az sem drágább és azért bőven jobb.
2014. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%

A különböző országok nem 1-1 fajta whiskyt gyártanak. Fel lehet állítani ilyen sztereotípiákat, hogy az amerikaiak íze vaníliás-tölgyes, a skótoké malátás-füstös, az íreké lágyan malátás, a kanadai meg „barna vodka”, de ez még az ismertebb márkákra sem mindig igaz.


A Tescóban nagyon gyenge a választék és gyakran az árak is rosszak (szinte mindegyik whiskyre rátesznek 1-2 ezret). Azt sajnos nem tudhatjuk, hogy neked hol kezdődik a „jó” rövidital, de itt megtalálod a legtöbb itthon ismert márkát: [link] – nagyjából 2,5 ponttól kezdődnek a jól ihatóak, és 3,5-től a komolyak.

2014. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!