Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Annyi mindenki szeret piálni...

Annyi mindenki szeret piálni és berúgni. Nekem miért nem jön be?

Figyelt kérdés

Az összes osztálytársam folyton kocsmázik, diszkózik, iszogatni járnak egymáshoz, bulizni stb.

És mind berúg, szeretik a piát.

A rokonok nagy része is mind részegeskedik a bográcsolásnál, esküvőn, karácsonykor.

Számtalan embert látok a parkban fiatalokat, időseket egyaránt borral ücsörögni, pálinkát vedelni, olcsó vodkát naranccsal felhígítani.


Nekem akkor miért nem jön be? Olyan rosszul érzem magam ha iszok, furcsa érzés, gondolatok sokasága pörög a fejemben!


De sokan meg lenyugodni egy üveg bort használnak, feloldódni kicsit beisznak, ha rossz a kedvük sok ismerősöm iszik, és mikor már ittas, nevetgél, humorizál, előtte meg ült csöndben, és nézett maga elé...


Egy embert ismerek aki már 15 éves korától rendszeresen jár kocsmázni és berúgni, nyaraláskor is bepiál, és már évek óta csinálja, 20 éves és sose hallottam, hogy "nem kellene innom, meg hülyeség az egész, meg nem jó érzés!"


Miért nem jó nekem akkor? Ha ennyire jó a piálás, ennyi mindenre jó(lenyugvás, feloldódás, hangulat fokozás, gátlásoldás) akkor én miért érzem magam kellemetlenül ha többet iszok mint egy doboz sör?



2014. máj. 11. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki okkal iszik, még az alkoholisták is.
2014. máj. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert különbözőek vagyunk. Lehet, hogy ebben különlegesnek érzed magad, de a legtöbb dologban valószínűleg nem lógsz ki a sorból.
2014. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Mondjuk a sört én sem bírom, nem is esik jól, nem is hangol fel, néhány pohár bortól viszont kellemesebb lesz a hangulatom.
2014. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt igen nem vagyunk egyformák, másrészt lehet kultúráltan is inni. Nem csak a két véglet létezik, hogy vagy semmit vagy totál részeg.
2014. máj. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkire máshogy hat az alkohol. Mellesleg az se mindegy, milyen formában fogyasztod az alkoholt. Pl. Teljesen más berúgni a tequilától, mint a vodkától.


A tudatmódosításnál fontos a Set & Setting. A környezeted, a hangulatod, a fogyasztással kapcsolatos érzelmeid is befolyásolják a hatást. Ha úgy állsz hozzá a dologhoz, hogy "Ez szar lesz, megint kattogni fogok valamin, és nem fogom élvezni az egészet", akkor nagy valószínűséggel úgy is lesz.


Az utolsó válaszoló egyébként nagy igazságot mondott. Azt hinné az ember, alap dolog, hogy van átmenet, de sajnos ezt sokan nem így látják. Főleg az absztinensek szokása csak feketét és fehéret látni.

Ha elmész bulizni, nem muszáj a sárga földig innod magad, de az se jó szerintem, ha teljesen tartózkodsz a dologtól.

Addig, és azt igyál, ami jól esik, és próbáld tartani azt az állapotot.

2014. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Magyarországon nagy divat a piálás... A kommentekből is érződik. Kívánom neked hogy ki tudj törni ebből a közegből, mert nem csak ez létezik. Ők lesznek a jövő naplopói és senkijei, ezt elhiheted nekem. Ha mégsem hiszed, majd meglátod... Persze kivétel mindig van, de kevés (lottónyertesek és hasonlók...).


Ne igyál alkoholt egyáltalán, és amint lehetőséged adódik, hagyd el az országot (nem csak a piálás ajnározása miatt mondom, hanem úgy összességében, MAGYARORSZÁG EGY SZAR, SE ÉLET, SE JÖVŐ, csak a sötét múlt...). Ha követed az instrukcióim, szép életed lesz, ha viszont beállsz a sorba bégetni, mehetsz a süllyesztőbe egyenes úton.


Persze ha szereted a jó minőségű bor ízét, akkor azt nem kell hanyagolnod, néha ihatsz 1-1 pohárral, de ennyi. Minél ritkábban iszol annál jobb. A legjobb ha soha.


Tanulj és láss világot! Így jó életed lehet. Ne légy gyenge nemet mondani a sok birkának, ők fogják megszívni.


"Most élsz, most vigyázz, hogy jól csináld,

mert a legapróbb hibád megbosszulja önmagát." - Máté Péter


Sok sikert!


Írta: Valaki az Egyesült Királyságból ;)

2014. máj. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Azért az Egyesült Királyságoknak is van italkultúrája. :)

Gondolom neked nem kell bemutatnom a brit fiatalok partikultúráját. Az írek pedig... Hajjajj. :)


"Ők lesznek a jövő naplopói és senkijei, ezt elhiheted nekem."

Ez így nagyon nem igaz. Régen is ivott a többség, és ma is iszik, mégis van még emberiség.

Nem csak a lottónyertes alkoholfogyasztókból lesz valaki.

Most dobálózhatnék személyes tapasztalatokkal, úgyis le lennék ugatva.


Ez a tipikus szűklátókörű hozzáállás. Akik isznak, legyen az 1-2 sör, vagy egy vödörnyi tömény, nem ítélik el azokat, akik nem élnek a dologgal, az erkölcscsősz fehérlovagok viszont egyből alkoholistázzák, "senkizik" őket.

2014. máj. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondom, hogy szeretek inni, de ha szeretek, akkor azért, mert feloldja a gátlásaimat.
2014. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

7-es válaszolónak:


Kérdezőtől idézem:


"Az összes osztálytársam folyton kocsmázik, diszkózik, iszogatni járnak egymáshoz, bulizni stb. És mind berúg, szeretik a piát."


Szerinted ez normális? Itt közel sem arról van szó, hogy 1-2 sör, meg hogy néha... Inkább (ha jól sejtem) 18 év alattiak rendszeres lerészegedéséről... Szégyen!


"Számtalan embert látok a parkban fiatalokat, időseket egyaránt borral ücsörögni, pálinkát vedelni, olcsó vodkát naranccsal felhígítani."


A kérdező rossz közegben van... Nyilván valami proli negyedben lakik szerencsétlen. Na ebből kell kitörni! A feladat adott...


Szóval 7-es, te most akkor miről is beszélsz? Helyesled tán ezt a hozzáállást?


Néhány idézet tőled 7-es:


"Nem csak a lottónyertes alkoholfogyasztókból lesz valaki. Most dobálózhatnék személyes tapasztalatokkal, úgyis le lennék ugatva."


Tényleg?? Hát én még nem láttam alkoholista felső vezetőt (hozzáteszem: középvezetőt se), sőt, aktívan tevékenykedő tanárt, informatikust, mérnököt, orvost (stb.) se, de szólj, ha te igen!


Legfeljebb alkoholizmusba züllött személyeket, akik egykor voltak valakik, de mióta rákaptak az alkoholra, földönfutó senkik...


Nyilván nem azt mondom, hogyha legurul a torkodon kéthetente 1 pohár sör, akkor szar szemét szar alak vagy, hanem hogy minél ritkábban, annál jobb. Szerinted talán nincs igazam?


"Ez a tipikus szűk látókörű hozzáállás. Akik isznak, legyen az 1-2 sör, vagy egy vödörnyi tömény, nem ítélik el azokat, akik nem élnek a dologgal, az erkölcscsősz fehér lovagok viszont egyből alkoholistázzák, "senkizik" őket."


Én csak az alkoholistákat (jelen esetben a kérdező környezetét) ítélem el. Akinek nem inge, ne vegye magára. Meg lehet inni 1-2 pohár minőségibb sört/bort nagy ritkán, de lerészegedni nem kéne... Nem egészséges, nem is értem miért csinálják egyesek. De akkor nézzük sorra, azokat az indokokat amelyeket ti írtatok:


"lenyugvás, feloldódás, hangulat fokozás, gátlásoldás"


- Tehát tudod magadról, hogy társaságban (pia nélkül) nem tudsz laza maradni, ergo nem tudod magadat adni,


- (pia nélkül) nem érzed (elég) jól magad az adott közegben,


- (pia nélkül) gátlásos vagy


Na az első és a harmadik probléma a fejedben van, küzd le minél gyorsabban, mert csak hátráltatni fognak majd az életben, és nem lehet veled mindig 1 liter pálesz...


A második probléma pedig az első és a harmadik következménye...


Ha magad nem tudod legyőzni ezt a 2 problémát, fordulj olyan szakemberhez, akit nem Jim Beam -nek hívnak... :P Jim Beam és barátai mind kutyaütők, akik csak ideiglenes "megoldásokat" nyújtanak. Ezt mások hibájából tanultam meg, akik hozzá fordultak segítségért. Tudod, a buta ember a saját hibájából tanul, míg az okos máséból.


"kellemesebb lesz a hangulatom."


Nem hiszem el hogy ez az egy módja van a hangulatjavításnak... Olvass el egy jó könyvet, vagy nézz meg egy jó vígjátékot a TV-ben. Persze ez csak a jéghegy csúcsa, még annyi mindent csinálhatnál amitől jobb hangulatod lehetne, hogy nem győzném sorolni... Találj ki valamit. Nem olyan nehéz. Van akinek a zene is javít a hangulatán, próbáld ki.


Szóval igen, elég gáz, ha csak piával tudod jól érezni magad...


Ez a véleményem...

2014. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!