Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Csavaros (körmös) fedelű...

Sün!! kérdése:

Csavaros (körmös) fedelű cefrés hordót szeretnék légmentesen lezárni kotyogóval a fedél átfúrása nélkül. Ötlet?

Figyelt kérdés

Csavaros (körmös) tetejű cefrés hordóimat szeretném lezárni kotyogós megoldással úgy, hogy a tetejüket ne kelljen átfúrni. Eddig csak nylonnal lefedtem és légmentesen zártam, néha megkevertem ill. próbálkoztam kotyogót varázsolni bele, de ugye mivel a nylon csak púposodna, mert nem ütközik különösebb akadályba a gáz, ezt elvetettem...

Megköszönném ha valaki segítene valami jó ötlettel. Most, hogy a fél ország pálinkát főz, csak lesz valami használható!



2014. jún. 16. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam, hogy veszek hozzájuk tartalék fedelet és így néhányat átfúrnék a kotyogónak, néhány meg maradna légmentes zárásra. Képzelheted: ahol eddig voltam, nem árulnak sehol sem külön fedelet.


Így végül vettem 20/25-ös szilikon dugókat és 22-es kifúróval kifúrtam a fedeleket. A dugók egy részét átfúrtam 8-as fúróval, ebbe tud menni a kotyogó. A másik részét hagytam. Ezek vannak légmentes zárásra. Tényleg légmentesen zárnak. A kotyogósakon látszik. Ha kicsit benyomom a tetőt, akkor a vízszint megváltozik a kotyogóban és úgy is marad.

2014. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. jún. 20. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!