Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkohol ivás ellen miért...

Az alkohol ivás ellen miért nincsenek ellene az enberek annyira mint a ciginek?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szokjak le a cigiről, nem sokat cigizek napi pár szál!

De inni is szoktam, igaz nem minden nap, de egy feles, és sör, bor lecsúszik!

De az ellen nem szólnak a szüleim!


Pedig szerintem az alkohol jobban leépít mint a dohány!


Miért vannak a cigi ellen sokan, de ha iszom az nem gond?



2014. jún. 23. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az alkoholellenes lobby kevésbé erős.Másrészt, az alkohol rövidtávon nem annyira káros, és nem is annyira addiktív.

Úgy értem, hogy aki mondjuk hetente egyszer beba*szik, abból nem föltétlen lesz alkoholista (bár fennáll az esélye, ne értsen félre senki), de aki hetente egyszer rágyújt, az hamarabb lesz dohányos.

2014. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:
72%
Az mit jelent, hogy „az alkohol jobban leépít, mint a dohány”? Milyen adagban kell őket összehasonlítani? Mert mondjuk ha mondjuk megiszol kétnaponta 2 felest, az a büdös életben nem fog leépíteni, de ha elszívsz napi egy doboz cigit, az igen. Mellesleg a dohányfogyasztókra sokkal jellemzőbb a kontrollvesztés, mint az alkoholfogyasztókra (a népesség legalább 90%-a alkoholfogyasztó, de csak sokkal kisebb része alkoholista.) Vannak kocadohányosok (én is, már vagy 12 éve), de szerintem kisebbségben vannak.
2014. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
1-es mondta jól. Most a dohányosokra jár rá a rúd.
2014. jún. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha megiszol egy sört: nem zavar senkit. Elszívsz egy cigit: büdös van körülötted, ha vannak melletted, akkor a tüdejüknek sem tesz jót az, amit te a pofájukba fújsz stb. Nekem a cigivel sincs nagy bajom, de az alkohol nem hat a környezetedre közvetlenül, a cigi viszont igen.
2014. jún. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
44%

Totál berúgva nem tudsz nagy kárt tenni másokban - legfeljebb csak magadban.


Viszont a cigivel mások egészségét is rombolod!!!!!!!!!!

2014. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert a ciginek nincs olyan minimum mennyisége, ami ne lenne káros.

De pl. napi 1 dl jó minőségű bor nem fog ártani, sőt akár használhat is.

2014. jún. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Egészen egyszerű.

A dohányzásnak csak negatív oldala van.

Míg az alkoholos italok köré egy egész kultúra épült.

2014. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A 4-esnek írom. Az alkohol nem hat a környezetre? Családokat, életeket tesz tönkre....Meg a saját egészségét.
2014. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

olyanról még nem hallottam? hogy valaki a cigtől lett volna beszámíthatatlan, agresszív, kötekvő.

és az alkohol nagyobb tàrsadalmi problèma forràsa.

hány otthon, család ment már tönkrtönkre miatta? ( miénk is) hány család, hyeremek lesi rettegve az ajtót, hogy mikor ér haza a piás családtag ès mibe köt bele? hány helyen mennel au egegész èjsuakàs balhèk, ami a gyerekelet is tönlreteszi lelkileg?

és qrvára érdekelne, hogy a piás üvegekre miért nrm kell ttenni betört ablak,közúti baleset, kisírt szemű gyerek vagy elrohadt máj fényképét...

2015. febr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!