Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha italgyártó vagyok, és van...

Ha italgyártó vagyok, és van 1 koktél amit nem az én italommal csinálnak, beperelhetem a kocsmát/bárt?

Figyelt kérdés

Most olvastam! Van a Bacardi nevű koktél, amibe Bacardi rumot használnak, ez a koktél el van ismerve valamilyen nemzetközi szervezet szerint, tehát nem a Jóska bá' kotyvasztotta a sufniban tegnap.


És a Bacardi valamiért perre vitte az ügyet, és nekik adtak igazat. Aki nem Bacardi fehér rumot használ a Bacardi nevű koktélhoz, az csal, vagy nem tudom mit csinál!


Ha ital gyártó vagyok, valaki kitalál egy koktélt amihez az én italomat használják, elfogadja ezt a koktélt ez a szervezet, és bemegyek egy bárba, kikérem a koktélom, és látom, hogy nem az én italommal csinálja, amit én gyártok, akkor beperelhetem a bárt?



2014. júl. 15. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem. Ez badarság
2014. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha levédetted stb. akor igen.

milyen szervezet?

Szerintem be perelheted csak nincs sok értelme.

2014. júl. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Könyvből van, hogy" 1936 ban a New Yorki legfelsőbb bíróság hogy Bacardi koktélt csak Bacardi rummal szabad készíteni. Ugyanis az alkoholtilalom éveiben a bárokban sok féle alkoholt arusítottak, és kevertrek a bárokban. Ezt a "rossz szokást" kívánta a 193-os ítélet a Bacardi rum hírnevének megerősítéséhez"
2014. júl. 15. 13:41
 4/5 Phoney ***** válasza:
100%

A per alapja az volt, hogy a Bacardi egy márkanév, így értelemszerűen annak a tulajdonosa mondhatja meg, hogy mit adnak el vele...


Ha viszont senki nem birtokolja egy koktél nevét, akkor nemcsak hogy bárki italával csinálhatják, hanem azt kevernek össze, amit csak akarnak (persze nem árt, ha egyezik az itallappal). Legfeljebb nem lesz sikeres a hely.

2014. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem az angolszász jogrendszerben élünk.
2014. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!