Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fröccs jó borból - Miért ne?

Fröccs jó borból - Miért ne?

Figyelt kérdés

Nem egyszer hallottam azt, hogy pokolra kerülök, illetve meg akarnak ölni azért, mert szikvizet vagy feketeribizli szirupot teszek a minőségi fehér borba.

Nagyon bántó szavakat képesek ilyenkor az emberek a fejemhez vágni. Amin én csak röhögök, mert a franciáknál a fehérboros cassis kombináció igen csak elit helyeken is kapható. És bizony egy európai kultúrával rendelkező sommelier ezeket ismeri is.


Sőt! Igen sok bor alapú koktél létezik, de valamiért elátkoznak és szándékosan sértegetnek, bántanak egyesek, ha ilyen italokat élvezek.


Egy étteremben kértem somlói furmintot és szódát. A pincér majdnem beleköpött a kajámba, amikor látta, hogy fröccsöt csinálok belőle. Azt mondta, hogy arra vannak rossz boraik is.

Én meg válaszoltam, hogy elég szégyen, hogy szándékosan rossz borokat szolgálnak fel és megkértem, hogy küldje hozzám a menedzserét, mert nem tartok igényt azokra a pincérekre, akik nem kiszolgálni, hanem kritizálni akarnak.


Miért? Mire fel?

Magyarázd el kérlek, hogy miért ekkora bűn ez?

Miért teheti más meg azt, hogy pocskondiáznak azért, amiért én fizettem és úgy használom, hogy másnak ezzel nem okozok kárt, hanem magamnak élvezetet?



2014. júl. 17. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Mert a jó bort önmagában kell élvezni. Ennyi. Úgyse fogod megérteni, hiszen "fizettél érte". Persze, hogy lehet VBK-t csinálni az Egri Bikavérből is, csak nem érdemes. A hozzáadott szóda után már nem azt az ízt fogod kapni, ami elvárható a minőségi bortól. Akkor meg ugye minek keveni?
2014. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Hát, nem lehetsz akárki, ha ilyen felhajtást csinálsz abból amihez nem értesz! Amerikai vagy?
2014. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a pap kinek a papné. Felőlem a tokai puttunyosból is csinálhatnak fröccsöt csak én had igyam úgy ahogy akarom :D
2014. júl. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
mert a kuran tiltja az alkohol fogyasztasat. ezert rossz.ne igyal alkoholt.
2014. júl. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
100%

Először is, ha annyi ezresem volna, ahányszor VBK-nak SE elég jó egri bikavért kóstoltam, akkor abból most vehetnék egy pár üveg jó bort.


A fröccsre visszatérve pedig, rossz borból a fröccs is rossz lesz, max. nem annyira. A kólával ellentétben a szódavíz nem nagyon fedi el az ízeket. Persze lehet, hogy nem egy ötezres palackot kell erre elhasználni, de gondolom nem olyat hozott ki a pincér.


Ez a „fröccsnek rossz bor kell” kb. olyan, mint hogy „a pálinkának nem kell finomnak lennie”, vagy hogy „koktélba csak a legolcsóbb rövideket érdemes használni”. Nevezzük mondjuk tudatlanságnak. Persze az alkoholhoz mindenki ért (igaz nem jobban, mint a hídépítéshez), úgyhogy ne is várd, hogy nem szólnak bele.


[link]

2014. júl. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Deggial: Első mondatod példája annak, amikről beszélek: "így-megy úgy kell élvezni". Indok nélkül leírod, hogy mit kell. Aztán a második mondatodban már jól fogalmazol. Lehet, de nem érdemes. A hozzáadott szénsav szépen felborítja a savgerincét a bornak és bizonyos esetekben (reduktív rozék és fehér borok esetében) olyan aromákról rántja le a leplet, amit önmagában nem éreznél meg és ezáltal élvezetesebb lesz a fogyasztása.


@3: Tökéletesen egyet értek. Mindenki úgy fogyaszt, ahogy akar. És nem kell a másikra ráerőltetni az ízlésedet. Főleg, ha csak elméletileg vagy okos és gyakorlatban még nem próbáltad ki, amit a másik fogyaszt.


@4: Minden tiszteletem! Európában európaiként viselkedek és nem vonom kétségbe az európai kultúrát. És ősi kultúránk része az alkoholos italok készítése és fogyasztása is. Nálunk ezt nem tiltják, hanem ajánlásokkal segítik, hogy miként lehet ezt élvezettel, mértékkel és kulturált környezetben inni.

2014. júl. 17. 22:11
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező, azt is írtam, hogy úgyse érted meg. Így is lett!
2014. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Így van Deggial! Nehéz megérteni, amit nem magyaráznak. :)

Ellenben szépen alátámasztotta azt, amit írtma.

2014. júl. 18. 17:03
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a kérdezővel. Nem értek a borokhoz, ezért ebbe nem szólnék bele, de én sem értem miért kritizálnak valakit ha nem úgy fogyaszt el valamit ahogy azt elvárják tőle.. Ha akarod nutellát is kanalazhatsz a borodba, idd úgy ahogy neked ízlik.


Steak-eknél szokták szekálni az embereket hogy nem szabad jól átsütve kérni, csak medium-on az igazi. Én általában mediumon vagy medium rare-en eszem, de kismilliószor hallottam már hogy ezzel szekálnak embereket. Mindenki csinálja azt ami jól esik.

2014. júl. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!