Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi és milyen piát ihatok,...

Mennyi és milyen piát ihatok, ahhoz hogy elkerüljem a hányást? (több info lent)

Figyelt kérdés

16 vok kb 80 kg eddig max 1-2 sört ittam meg egy este(ezt nyilván meg se éreztem), de most tervezünk egy nyár végi összejövetelt, ahol valszeg nem állok meg ennyinél

mondjuk egy 50% körüli házipálesz + sör kombobol mennyit ihatok, hogy hányás nélkül megússzam?


köszi


2014. aug. 4. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Eggyel kevesebbet, mint amennyi a hányáshoz szükséges!

Amúgy pedig minnél többet, hogy mihamarabb elpusztuljanak agysejtjeid és már nem fogsz tudni ilyen kérdést sem feltenni!

Szivi!

2014. aug. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem ugy kell megoldani. Nagyon sokat kell inni és akkor nem emlékszel semmire. Nem hogy leokádhatod magad hanem össze is foshatod magad.
2014. aug. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Sok mindentõl függ: genetika, mennyit ettél elõtte, mennyit eszel közben, mennyi vizet iszol közben, mennyire hamar iszod meg ezeket, stb. Barátnõm pl egy felestõl képes fejreállni, de nyilván nem ez a megszokott.

2 feles + 2 sört èn màr azért megérzek, ha egymás után iszom, de én nö vagyok. Attól is függ, hogy mennyire kevered: ha bejön egy harmadik pia is, akkor necces tud lenni a kevesebb is.

2014. aug. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy önuralom kell, ha meg tudod tartani az este folyamán. Először is ivás előtt sok csokoládét kell enni, mert a gyomorfalat bevonja a kókuszzsír és lassul az alkohol felszívódása. Másodszor, semmiképpen nem szabad keverni a különböző italokat, egy fajtánál kell maradni. A sört lehetőleg mellőzni kell, mert a széndioxid tágítja a gyomorfal ereit és gyorsabban szívódik fel az alkohol. Azaz inkább pálinka ajánlott. Egyszerre azonban legfeljebb 1/2 dl vagy kevesebb (25 cent). Meg kell várni, míg az érezhető hatása lecseng és az átmeneti kába állapotból újra kitisztul az ember. Ezután ha megint viszonylag "józan" állapotba került az ember (mozgáskoordinációs zavarai sincsenek) akkor jöhet egy újabb kisebb adag (26 cent, egy kupica) és így tovább. 16 évesen azonban nem javasolt ez az egész, mert feltehetően nincsen gyakorlatod még az önmegfigyelésben és az önuralomban sem.
2014. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egy 6-7 órás buli alatt ha 2-3 felest iszok és 9-10 sört akkor még nem hányok de ha 1-2 adaggal több megy le akkor már igen, de én 19 vagyok és 100 kg. Minden esetre piálás előtt és közben is egyél sokat főleg zsíros kajákat és igyál alkoholmentest is, főleg a töményhez. Ezek segítenek hogy jobban bírjad, tehát mindenképp többet bírsz inni hányás nélkül mint ha éhgyomorra innál. Azt azonban nem lehet megállapítani hogy mennyit ihatsz meg hányás nélkül. Ismerek olyant aki 65kg megiszik 4-5 óra alatt fél liter pálinkát meg 6 sört és nincs semmi baja meg olyant is aki 135 kg és ha csak kb. 6-7 feles pálesznél gyengébb töményet pl.: vodkát megiszik 4-5 óra alatt sör nélkül akkor is a hányásában fetreng.
2014. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!