Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik sör szerintetek a...

Melyik sör szerintetek a legkeserűbb?

Figyelt kérdés
Nagyon szaretem a nagyon keserű söröket, és úgy döntöttem megkeresem a legkeserűbbet. Szóval ha még emlékszel életed eddigi legkeserűbb sörére, egész nyugodtan írd ide a nevét!:)

2014. aug. 17. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig a Pilsner volt. Illetve még a magas alkoholtartalmú sörök úgy általában keserűek, tehát olyan 7% felett.
2014. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Phoney ***** válasza:
100%
A magyar Bitterfly eleg kemeny ilyen szempontbol, de az ismertebb sormarkaknal kb. barmelyik IPA lenyegesen keserubb.
2014. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezer köszönet a válaszokért kollegák:) az IPA-król már én is hallottam, de eddig csak kézműves sörözőkben láttam iyleneketet ahol kb 800-1000Ft volt belőlük egy korsó...

Boltban olcsóbban lehet ilyeneket venni vajon?

2014. aug. 18. 10:32
 4/8 anonim ***** válasza:

A cseh sörök elég keserűek, sok komlót is raknak bele.

A Soproni Sazer komlós 1895 is elég keserű.

2014. aug. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy egy igazán keserű sör élvezhető legyen, fontos a komló minősége, illetve a keserűség mögé elég tartalmas sört kell tenni (hogy ne vesszen el az íze a komló mögött). Emiatt a 2-300 Ft-os márkák nem bírnak el kimondottan sok komlót, de azért 800 alatt is ittam már IPÁ-kat.


Itt megtalálod az itthoniak nagy részét, mondjuk árak itt nincsenek, de egyesével már rájuk tudsz keresni:

[link]

2014. aug. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél bármilyen IPA-sört , azok alapból keserűek.
2014. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felsőerjesztésű pilsneri sörök, amikben sok a komló, azok keserűek. Ilyen a legtöbb IPA.
2014. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IBU-skálán (amely a sörök keserűségét jelzi) az imperial IPA-sörök a legkeserűbbek.

Pl. Russian River Pliny the Elder, Three Floyd’s Dreadnaught, Avery Majaraja, Bell’s Hop Slam, Stone Ruination IPA, Great Divide Hercules Double IPA, Surly Furious, Rogue I2PA, Moylan’s Hopsickle Imperial India Pale Ale, Stoudt’s Double IPA, Dogfish Head 90-minute IPA, Victory Hop Wallop


Szóljon, ha bárki is találkozott már ezek közül valamelyikkel!

2014. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!